ФАО об’єднує зусилля з Національним університетом біоресурсів та природокористування України та Асоціацією імпортерів риби та морепродуктів.
сьогодні розпочато два масштабні заходи, присвячені розвитку та модернізації рибного господарства в Україні – круглий стіл «Рибна галузь України: здобутки, проблеми та перспективи» у НУБіП та освітній семінар «Fish and See food 2017”, що вперше за останній час об’єднали одних з найкращих вітчизняних та міжнародних фахівців у сфері галузевого законодавства, імпорту, експорту та переробки риби в Україні.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН, продовжуючи реалізацію проекту технічної допомоги секторам рибництва та аквакультури в України, активно підтримала дану ініціативу та виступила з аналітикою ринку риби та морепродуктів регіону МЕНА, а також оцінкою України на світовій мапі торгівлі рибною продукцією. Окрім того, національні експерти організації взяли участь у аналізі конкурентних переваг України у таких питаннях як вирощування лосося, оренда частки водойм загальнонаціонального значення, можливості отримання дешевих кредитних ресурсів для робітників рибної галузі тощо.
Серед запрошених до участі у заходах були присутні представники Державного агентства рибного господарства, асоціація «Українська аквакультурна спільнота», Національний університет біоресурсів і природокористування України, Торгово-промислова палата України, науковці, дипломати, а також керівники тих державних установ, від яких безпосередньо залежить вирішення існуючих проблем.
Нагадуємо, що проект ФАО по створенню системи управління безпечністю рибних продуктів та суміжний проект з гармонізації національної системи безпечності та якості харчових продуктів зі стандартами Європейського Союзу, виконуються у партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України та за фінансової підтримки Уряду Норвегії. Реалізація проектів сприятиме покращенню законодавчої системи, підвищенню технічної експертизи профільних інспекторів, розвитку продовольчих ланцюгів рибної промисловості та доступу українських рибних виробників на міжнародні ринки.
«Для ФАО участь у подібних заходах є надзвичайно важливою, адже тільки так ми маємо можливість поділитися найкращими міжнародними практиками та технічними знаннями щодо оптимізації рибного господарства на національному рівні. У нас вже є напрацьована база знань та інструментів в таких питаннях як законодавчі зміни, вимоги до санітарно-технічних та санітарно-гігієнічних умов виробництва, приклади управління санітарними та фітосанітарними проблемами в інших країнах світу та багато іншого», - коментує Михайло Малков, Координатор програм розвитку ФАО в Україні.