Одеська ОДА, ГУ Держпродспоживслужби та представники бізнесу підготували пропозиції для Кабміну щодо реалізації пілотного проекту зі спрощення фітосанітарного контролю фруктів та плодово-овочевої продукції.
Про це повідомив в. о. голови ДФС Мирослав Продан на своїй сторінці у Facebook.
«Не є таємницею, що імпортери фруктів та овочів у деяких випадках скаржились на створення штучних перешкод українськими контролюючими органами. Свіжі продукти доставлялись у торгівельну мережу із затримкою, псувалися. З іншого боку, належний рівень контролю за фруктами та плодово-овочевою продукцією необхідний. Відмовитись від нього не можливо», ― зазначив Продан.
«Після доволі тривалої дискусії в Одесі знайшли модель, яка дозволяє забезпечити баланс інтересів держави (що захищає інтереси споживачів) та імпортерів», ― додав віню
За словами очільника ДФС, запропоновані зміни полягають у тому, що відбір проб проводитимуть одноразово при першому постачанні товару за контрактом, якщо все наступне постачання здійснюється в межах цього ж контракту, одним відправником або постачальником однієї країни походження для одного й того ж одержувача.
«Дві додаткові обов’язкові умови: країна-експортер повинна бути членом Міжнародної конвенції з карантину та захисту рослин, а імпортер повинен надати сертифікат про походження товару та фітосанітарний сертифікат країни-експортера», ― зауважив Продан.
Він додав, що спрощеному контролю підлягатимуть товари, що мають коди згідно з УКТ ЗЕД 0701-0709 та 0803-0810: овочі (картопля, помідори, морква), фрукти, ягоди, цитрусові та інші свіжі плоди.
Инф. agravery.com
agrinews.com.ua