У І півріччі 2017 року експорт продукції м’ясної групи збільшився проти січня-червня 2016 року зі 121 тис. т до 176 тис. т — більш, ніж на 45%, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.
За його словами, позитивних зрушень в експорті м’яса та субпродуктів вдалося досягти завдяки триваючій широкій географічній диверсифікації та закріпленні на нових ринках збуту після втрати російського.
Якщо ще у 2015 році позиції основного імпортера українського м’яса та субпродуктів утримувала Росія, то у І півріччі 2017 року переважали поставки на ринки країн Європи та Азії.
До топ-5 імпортерів вітчизняної м’ясопродукції увійшли Єгипет (17,3%), Нідерланди (14,2%), Азербайджан (9,7%), Білорусь (8,4%) та Ірак (5,9%).
Чималі закупки також здійснюють Грузія, Гонконг, Німеччина, Казахстан та Об’єднані Арабські Емірати.
За 6 місяців 2017 року експорт до названих країн займав понад 75% у загальній вартості проданого за кордон українського м’яса, зазначив Микола Пугачов.
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
agroperspectiva.com