Асоціація виробників молока (АВМ) відкриє «Лабораторію якості молока», яка допоможе фермерам долати проблему маститів ВРХ та перевіряти молоко на наявність у ньому антибіотиків.
Про це розповів директор лабораторії, кандидат ветеринарних наук, доцент Андрій Білан.
«Створенню лабораторії сприяло кілька причин: бажання виробників збільшити кількість молока екстра; скарги на низьку закупівельну ціну, яку встановлюють переробні підприємства; аналіз та перспектива подальших потреб молочних господарств, що планують розвиватися», — поінформував керівник лабораторії.
За словами Андрія Білана, основна діяльність лабораторії полягає у всебічному контролі процесу виробництва молока.
Слід підкреслити, що мастити корів — одна з найбільших проблем молочного скотарства.
Збитки, які несе виробник від захворювання корів на мастит, перевищують збитки від всіх інших хвороб. До того ж, мастит неможливо подолати сегментарно і усунення проблем в одному технологічному блоці не дасть бажаного результату. Експерти зазначають, що лише комплексний підхід забезпечить успіх у подоланні маститу.
Всебічний аналіз молока та підбір генетичного покращувача допоможе уникнути зниження кількості та якості молока, коли корова вже досягла піку своєї продуктивності.
Основна діяльність лабораторії полягатиме у контролі процесу виробництва молока:
контроль якості сировини;
участь в обґрунтуванні відповідних технологічних схем, спрямованих на забезпечення стабільності і високої якості продукції;
контроль технологічних процесів виробництва, спрямований на дотримання встановлених технічних умов, технологічних схем та інструкції;
контроль санітарного стану виробничих приміщень, обладнання, тари, інвентарю;
впровадження в практику роботи лабораторії новітніх досягнень в області методів контролю.
Як сказав Андрій Білан, один із наступних кроків для створення лабораторії — підбір персоналу. Крім того, зараз визначають перелік необхідного обладнання, щоб своєчасно провести тендери з його закупівлі.
kurkul.com