• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Рентабельність вирощування олійного льону складає приблизно 46%
    Опубликовано: 2017-04-26 14:08:20

    Вирощувати олійний льон в Україні вигідно, витрати на 1 га за останні три роки в агрокомпанії «Зоря» в середньому не сягали більше $288, тобто рентабельність вирощування льону олійного складає приблизно 46%.

    Про це повідомила голова Асоціації льонарства та коноплярства Ірина Костюшко, пише Kurkul.com.

    За її словами, льон ― це чудовий попередник для пшениці, який підвищує її врожай приблизно на 10%, а також ця рослина є альтернативою соняшнику. Її вирощування допомагає відрегулювати процеси сівозміни. Проте існують перешкоди, які заважають потрапити українському льонові на ринки інших країн.

    «Експортне мито складає наразі 8,5%. Воно впливає на те, що ми неконкурентоспроможні щодо інших країн-виробників льону. Також у нашій країні майже немає переробки льону, це лише 15-20%, а все інше ― експортний напрямок. Але, на жаль, нам сьогодні важко експортувати, хоча на льон є попит. От, наприклад, зараз до нас звернулося посольство Австрії, якщо є у когось льон, можна його туди експортувати», — розповіла Костюшко.

    Вона додала, що позитивним фактором, який може стимулювати вирощування льону є те, що з 2015 року для 27 країн ЄС набула чинність вимога до автовиробників, які зобов’язані для внутрішнього оздоблення автомобілів використовувати натуральні волокна.

    Це, за словами Костюшко, є додатковою можливістю експортувати в Європу не лише насіння льону, а й натуральне технічне волокно, яке можна виготовити з олійного льону.

    Асоціація льонарства та коноплярства працює нині над тим, щоб домогтися скасування експортного мита на льон та звільнення від сплати ПДВ тих, хто ввозить в нашу державу обладнання для переробки льону.

    agravery.com

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.