• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Українські аграрії забезпечені основними видами сільгоспмашин лише на 50% – Інститут аграрної економіки
  Опубликовано: 2017-02-21 13:18:36

  Забезпечення аграрного виробництва технічними засобами характеризується низьким рівнем технічної оснащеності малих та середніх сільгосппідприємств, технологічною відсталістю більшості підприємств аграрної галузі, розбалансованістю ринку сільськогосподарської техніки та повільним оновленням машинно-тракторного парку. Закупівля основних видів сільськогосподарської техніки складає 3-5% від наявної, тоді як для нормального відтворення машинно-тракторного парку потрібно щорічно закуповувати 8-12%, зазначив завідувач відділу ринку матеріально-технічних ресурсів Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.
  За його словами, в Україні спостерігається великий відкладений попит на сільгосптехніку.
  При цьому активність агрохолдингів, які у 2015 році закуповували найбільше сільгосптехніки, 2016 року дещо зменшилася. Натомість зараз техніку переважно купують господарства із земельним банком від 4000 до 10000 га. Активність проявляють і малі господарства, які шукають альтернативу вітчизняній техніці через ринок вживаної імпортної, зауважив експерт.
  За даними науковців Інституту аграрної економіки, українські аграрії забезпечені основними видами сільгоспмашин лише на 50%.
  Особливо критична ситуація склалася з тракторами, які є невід’ємною частиною більшості виробничих процесів у рослинництві. Тракторна техніка в українських господарствах відпрацювала свій термін та вимагає заміни. Станом на 2016 рік, за різними підрахунками, понад 75% тракторів знаходилося за межами амортизаційного та економічно доцільного терміну експлуатації.
  Ситуація ускладнюється тим, що популярність вітчизняної техніки поступово зменшується, зазначив Олександр Захарчук. Якщо у 2004 році 80% продажу сільгоспмашин припадало  на заводи України та країн СНД, то нині їх частка не перевищує 20%. А ті українські підприємства, які змогли налагодити виробництво сучасних зразків, реалізують свою продукцію переважно на зовнішніх ринках.
  Імпорт же закордонної сільськогосподарської техніки в Україну продовжує зростати. За даними митної статистики, якщо за весь 2015 рік було завезено тракторів на 229,9 млн дол. США, то за дев’ять місяців 2016 року – на 424,7 млн дол. США, комбайнів – на 106,6 млн дол. США та 218,3 млн дол. США відповідно, зазначив Олександр Захарчук.
  Для вирішення зазначених проблем із забезпеченням сільгосптехнікою необхідно забезпечити умови для створення спільних підприємств сільськогосподарського машинобудування та ліцензійного виробництва іноземних зразків техніки на території України, а також сформувати привабливий організаційно-економічний механізм розвитку цивілізованого ринку лізингу сільськогосподарської техніки та обладнання, підсумував Олександр Захарчук.

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".