Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) України отримала офіційне повідомлення про заборону експорту до ЄС м'яса птиці та продуктів з неї з усієї території України в ЄС у зв'язку з реєстрацією високопатогенного пташиного грипу (H5) в Херсонській області.
Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у відомстві, з метою відновлення експорту з інших областей України, вільних від грипу птиці, і введення регіоналізації, до ЄС передано докладну інформацію про заходи, вжиті для ліквідації захворювання.
У Держпродспоживслужбі додали також, що у зв'язку з виявленим у Херсонській області пташиним грипом введено заборону на поставки яєць з цієї області до Гонконгу.
Як наголосили у відомстві, у відповідності з міжнародними зобов'язаннями Україна поінформувала міжнародних торговельних партнерів про заходи, що вживаються з метою недопущення подальшого поширення захворювання, і направила відповідні звернення основним торговим партнерам про недопущення призупинення експорту продуктів птахівництва.
Як повідомлялося, в листопаді в особистих підсобних господарствах громадян в с. Новоолександрівка Каланчацького району Херсонської області була зареєстрована загибель птиці різних видів, дослідження проб біоматеріалу в середу встановило діагноз – пташиний грип.
Останні випадки пташиного грипу в Україні реєструвалися в 2008 році в АРК Крим (4 випадки). Каланчацький район безпосередньо межує з окупованою територією АРК, від Новоолександрівка до адмінкордону – менше 20 км.
У Держпродспоживслужбі нагадали, що до пташиного грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця, основними переносниками є перелітні водоплавні птахи. При виникненні захворювання встановлюються обмеження на експорт птахопродукції з країни, що разом із заходами із ліквідації хвороби завдає значних економічних збитків державі та виробникам.
Згідно з даними Держстату, експорт птиці з України в січні-вересні 2016 року здійснювався тільки в Європу і становив 2,37 тис. тонн на $ 36,37 млн, зокрема курей – 2,19 тис. тонн на $ 32,35 млн.
minprom.ua
agrinews.com.ua