• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Створено перший посібник в Україні про фермерське розведення риби
    Опубликовано: 2016-11-08 18:30:00

    На прохання підприємців галузі Держрибагентство ініціювало створення першого в Україні практичного посібника про фермерське розведення риби «Cучасна аквакультура: від теорії до практики». Його авторами стали науковці та підприємці рибної галузі. Посібник складається з 20 розділів та описує всі складові цього виду бізнесу: від пошуку водойми до особливостей розведення різних видів риби та відповідних бізнес-планів. Посібник розмістили у вільному доступі на сайті Держрибагентства.

    «Ідея створити практичний посібник виникла у спілкуванні з рибними фермерами. На їх думку, брак знань є чи не однією з найбільших проблем сучасної аквакультури в Україні. Розказували, що багато людей хотіло б взяти в оренду ставок, вирощувати в ньому рибу, але не мають уявлення як це зробити: як оформити документи, на яку дохідність розраховувати, які особливості має той чи інший вид риби. Ми підготували цей довідник, розмістили його у безкоштовному доступі. Кожен бажаючий може почати з нього, використати як дорожню карту у рибництві» - розповів Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

    В довіднику висвітлена інформація щодо культивування в рибних фермах як традиційних українських об’єктів аквакультури: коропа, білого та строкатого товстолобиків, білого амура, чорного амура, карася, лина, веслоноса, щуки, європейського сома, так і перспективних видів риб, які можуть бути об’єктами бізнесу: осетрових, тиляпії, форелі, кларієвого сома, барамунді, вугра, нефритового окуня. Також в довіднику надана інформація щодо перспектив виробництва в умовах аквакультури молюсків та креветок.

    «Основне завдання цього посібника є дати первинну інформацію для аквакультурного початківця. Аквакультура – це не страшно, це скоріше за все дуже цікавий та динамічний бізнес, котрим може займатися кожен» - прокоментував співавтор посібника Любомир Гайдамака.

    У книжці викладено технологічні аспекти здійснення аквакультури за основними напрямками: ставової аквакультури, індустріальної (садкової та вирощування риби в рециркуляційних аквакультурних системах), марикультури, рекреаційної аквакультури. Подано технологічні аспекти культивування нових перспективних об’єктів аквакультури та розкрито основи селекційно – племінної роботи.

    Приділено увагу інформаційно-аналітичному забезпеченню системи прогнозних і програмних документів розвитку галузі в контексті глобальних трансформаційних процесів. Систематизовано пропозиції щодо виявлення, лікування та профілактики основних хвороб риб.

    Співавтор посібника, директор Методично-технологічного центру з аквакультури Юрій Шарило зазначив: «Ми готували цей посібник в першу чергу для малих і середніх фермерів, для сімейного бізнесу. У довіднику висвітлено механізм формування рибної політики в умовах глобалізації економіки. Показано, що сьогодні аквакультура – це сучасний інтегрований багатофункціональний сектор сільськогосподарського виробництва, який ефективно використовує водні, земельні, рибні, трудові та інші ресурси. І це має стати новою економічною філософією українського рибництва».

    agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.