• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Дефіцит зерновозів становить 2,5-3 тисячі вагонів на добу
    Опубликовано: 2016-10-29 16:30:00

    Кожного року у пікові періоди врожаю у зернотрейдерів виникає великий попит на вагони, що спричиняє дефіцит зерновозів. Наразі, дефіцит вагонного парку для зернових перевезень Укрзалізниці складає приблизно 2,5-3 тис. вагонів на добу. У цьому році ситуація поглибилась через введення вагового контролю, і як наслідок, переведення частини вантажів з автотранспорту на залізницю. Про це повідомив директор департаменту логістики ПАТ «ДПЗКУ» Дмитро Шмокарєв, зазначає прес-служба корпорації.

    «Сьогодні  у нас план залізничних перевезень зернових виконується лише на 42%. Якщо це перевести у абсолютні цифри, то нам наразі не вистачає вагонів для перевезення майже 200 тис. тонн збіжжя», - зазначає очільник департаменту логістики.

    За його словами, потреба в перевезеннях значно перевищує можливості залізниць та наявного вагонного парку. З іншого боку, деякі зернотрейдери, перестраховуючись від ризиків, подають заявки на більшу кількість вагонів, ніж їм фактично необхідно, що не дає можливості Укрзалізниці розподіляти вагони рівномірно у відповідності до реальних потреб.

    Окрім того, проблема дефіциту вагонного парку спричиняє ще одну – затримку у прийманні елеваторами врожаю кукурудзи. Через те, що ранні зернові не вивозяться вчасно з елеваторів, останні не мають можливості приймати кукурудзу у заплановані терміни. Як наслідок, збільшуються ризики несвоєчасних поставок та простоїв.

    «У такій ситуації ми, звичайно, намагаємось працювати у тісному контакті з  усіма службами Укрзалізниці та налагодити активну взаємодію, аби забезпечити безперебійне виконання зовнішньоекономічних контрактів. Але проблема залишається і більше того, може стати не тільки причиною зриву термінів зовнішніх контрактів, а й ставить під загрозу виконання державних експортних програм загалом», - пояснює Дмитро Шмокарєв.

    agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.