Представники підприємств сільгоспмашинобудування представлять найближчим часом у Мінагрополітики чіткі пропозиції щодо виробництва необхідної сільгосптехніки та інвестиційні проекти з обґрунтуваннями. Відповідне доручення на нараді з питань розвитку вітчизняного сільгоспмашинобудування дав заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олександр Сень. Загалом, в обговоренні взяли участь керівники таких вітчизняних підприємств, як Херсонський та Південний машинобудівні заводи, Харківський тракторний завод, «Укравтозапчастини», провідних білоруських сільгоспмашинобудівних підприємств – МТЗ та «Гомсельмаш», представники інвестиційних проектів компаній CLAAS та New Holland, а також профільних асоціацій.
Розпочинаючи обговорення, заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олександр Сень зауважив, що Микола Присяжнюк доручив надати конкретні пропозиції стосовно тих проектів, які найближчим часом будуть реалізовуватися в Україні і дадуть можливість вирішити питання технічного забезпечення.
«Ми запросили провідні машинобудівні підприємства України, представників вітчизняних асоціацій сільгоспвиробників, до нас прибули делегації з Білорусі, провідних європейських компаній, а також керівник економічної місії у питаннях сільського господарства посольства Німеччини. Перед нами стоїть питання, яким чином найближчим часом ми можемо досягти конкретних результатів у галузі вітчизняного сільгоспмашинобудування», − зазначив Олександр Сень.
За словами директора Департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільськогосподарського машинобудування Олександра Григоровича, на сьогодні в Україні розроблені та реалізовуються всі необхідні заходи для розвитку вітчизняного сільгоспмашинобудування.
«По-перше, до 2020 року звільнений від оподаткування прибуток підприємств сільгоспмашинобудування. Окрім того, широкий ряд комплектуючих звільнено від мита при ввезені для виробництва техніки. Наступним кроком стане звільнення від мита ввезення технічного обладнання для вітчизняного сільгоспмашинобудування», − зауважив Олександр Григорович.
Після завершення обговорення, Олександр Сень дав доручення всім присутнім керівникам за два тижні надати чіткі пропозиції щодо виробництва необхідної сільгосптехніки та інвестиційні проекти з відповідними обґрунтуваннями. Також заступник Міністра наголосив, що будуть розглянуті питання підтримки найбільш економічно ефективних проектів.
Источник minagro