16 червня 2011, Київ. – 17 червня у світі відзначають День боротьби з опустелюванням та посухою – проблемами, що є надзвичайно актуальними для України, зокрема, у східних областях. У всій степовій зоні України відбувається вітрова ерозія: вітри зносять висохлий родючий шар ґрунту та спричиняють пилові бурі. На місці вивітреного чорнозему лишаються пісок та гола порода, і невдовзі українські степи можуть перетворитися на українські пустелі.
“Однією з причин вітрових ерозій та опустелювання степів є занедбані полезахисні насадження. Часто лісосмуги стають місцями самовільного скидання сміття, рубок, потерпають від випалювання стерні на прилеглих полях та умисного вирубування дерев”, - пояснює заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.
Причина такої занедбаності полезахисних лісосмуг – відсутність спеціальної державної служби, яка би опікувалася їхнім станом. У травні 2011 екологи Національного екологічного центру України та працівники Кафедри лісової меліорації та оптимізації лісоаграрних ландшафтів Національного університету біоресурсів і природокористування України надіслали листа у кілька міністерств та відомств з вимогою призначити певну державну службу відповідальною за стан полезахисних лісонасаджень та негайно виправити ситуацію із їхнім нищенням. (necu/zberegty-lisosmugy/)
День боротьби з опустелюванням був проголошений Генеральною Асамблеєю у 1995 році у зв’язку з прийняттям Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням 1994 року. Щоб привернути увагу громадськості до цієї проблеми, державам пропонувалося присвячувати Всесвітній день підвищенню інформованості про необхідність міжнародної співпраці в боротьбі з опустелюванням та про хід втілення Конвенції.
За додатковою інформацією звертайтеся, будь-а, до:
Василюк Олексій
Заступник голови Національного екологічного центру України,
097 1000 473
vasyliukgmail
|
||||||
Україна поступово стає пустелею
Опубликовано: 2011-06-16 17:17:09
Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.
|
Новости рубрики:
Внесення мікродобрив: переваги для зернових культур
Виробництво мінеральних добрив в Україні знизилось на 4,3% у першому півріччі 2024 року: причини та наслідки La France met en œuvre un projet de production d’engrais bas carbone Фунгіциди на кукурудзу: цінова політика та результативність Государственный зеестр пестицидов и агрохимикатов: Что изменится для сельскохозяйственного сектора Украины Угроза срыва весенней посевной: Украинские фермеры сталкиваются с блокированием импорта удобрений В начале 2024 года в Украине зафиксирован дефицит аммиачной селитры |