• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Мінімальні ціни на експорт зерна: новий механізм запрацює у серпні
  Опубликовано: 2024-06-21 12:07:04

  Вже у серпні Україна запровадить новий механізм, спрямований на запобігання експорту сільськогосподарської продукції за цінами, нижчими від офіційних мінімальних. Верховна Рада ухвалила ці зміни для боротьби з чорним експортом. Як повідомляє Reuters, нові правила набудуть чинності саме у серпні.

  Новий механізм охопить поставки пшениці, кукурудзи, соняшникової олії, сої, ріпаку та інших сільськогосподарських товарів. Це стане важливим кроком у регулюванні експорту, який постраждав через війну з Росією. Війна призвела до випадків, коли внутрішні закупівлі здійснювалися за готівку, а експорт — за заниженими цінами з метою уникнення податків.

  Уряд України розробив розрахунки для встановлення мінімальних експортних цін на певні види сільськогосподарської продукції. Це має на меті збільшення доходів від експорту. Мінімальні допустимі експортні ціни визначатимуться на основі даних Держмитслужби, враховуючи умови поставок за попередній місяць з застосуванням 10% дисконту.

  Заступник міністра сільського господарства Михайло Соколов повідомив під час онлайн-зустрічі з аналітиками та трейдерами, що запуск нового механізму очікується не раніше серпня. Він зазначив: "Я не очікую, що це станеться раніше серпня". Це підтверджує, що впровадження нових правил вимагає часу і координації з різними урядовими відомствами.

  Український парламент у травні ухвалив зміни до закону, що вводять ці нові правила. За словами Соколова, закон набуде чинності 1 липня, але для повного запуску механізму мінімальних цін необхідно ухвалити низку урядових документів. Проте він не уточнив точну дату, коли нові процедури почнуть діяти.

  Запровадження мінімальних цін на експорт українського зерна є важливим кроком для стабілізації внутрішнього ринку та запобігання втратам державного бюджету через несправедливі практики. Це також забезпечить справедливіші умови для українських фермерів та сприятиме збільшенню доходів від експорту сільськогосподарської продукції.

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.