• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Високопротеїнова пшениця буде дефіцитною і дорогою у новому сезоні
  Опубликовано: 2023-08-10 09:55:05

  Україна зібрала 12, 5 млн тонн пшениці з рекордними показниками врожайності. Проте ключовою проблемою нового врожаю стала його низька якість: через погодні умови зерно має низький вміст білка. У більшості країн-експортерів також спостерігаються проблеми з якістю зерна.

  Про це йшлося 8 серпня під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

  “Обсяг фуражного зерна може становити цьогоріч 60% нового врожаю. У минулі роки цей показник знаходився на рівні 30%, а решту, 70% - складало продовольче зерно. Оскільки отримаємо в цьому сезоні не більше 40% високопротеїнової пшениці, це буде впливати на ціноутворення. Спред між фуражом і високобілковою пшеницею вже становить 15-18 $/т, в подальшому може перевищити 20$/т”, - зазначають в аналітичному департаменті кооперативу “ПУСК”.

   Фуражного зерна багато і в інших країнах: Франція, Німеччина, РФ мають проблеми з якістю пшениці. Поточний сезон буде проблемними з пропозицією продовольчого зерна в усьому світі.

  “В кого є високобілкова пшениця, продають на Литву, на Німеччину, а на малих портах пропозиція є низькою. Якщо в минулому сезоні ринки були профіцитними, трейдери “диктували” ціни, то зараз переходимо до дефіцитної моделі. Фермери не везуть пшеницю у порти, ціни будуть зростати. Наразі умовні позначки, на базисі СРТ Дунайські порти, становлять 170-175$/т, до кінця тижня можна очікувати рівня 180$/т. До кінця серпня цінники можуть сягнути вище 200$/т, оскільки світовий попит тільки починає зростати, будуть з’являтися новини щодо проблем з якістю і в інших регіонах”, - додають аналітики.

  https://agropravda.com/

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.