• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • У ринку землі беруть участь всього 3% українських фермерів
  Опубликовано: 2022-01-25 13:06:36

  У ринку землі, що функціонує з липня 2021 року, беруть участь від 1% до 3% українських фермерів. Як повідомляє Укрінформ, про це заявив голова «Союзу українського селянства» Іван Томич під час круглого столу, пише agronews.ua.

  “Український фермер майже не бере участі у ринку землі – це унікальний фактор України. Більш ніде в світі такого немає. У ринку землі беруть участь лише 1-3% фермерів”, – наголосив Томич.

  Він додав, що крім цього викупити ті ділянки, які були у постійному користуванні, змогли менше 100 з 20 тис. українських фермерів.

  Президент Асоціації фермерів та землевласників України Віктор Гончаренко зазначив, що згідно із законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», фермери мають право викупити ділянку, яка була оформлена у постійне користування. Вартість такої ділянки буде встановлюватися відповідно до державної кадастрової оцінки.

  За словами Гончаренка, дуже мало фермерів за час функціонування ринку змогли викупити свої ділянки. Зокрема, у об’єднаних територіальних громадах заявляюють, що не мають відкритих рахунків на які фермери мають перарахувати кошти.

  Гончаренко зауважив, що це є суттєвою перешкодою, яка має бути усунута якнайшвидше.

  Томич підкреслив, що фермерські асоціації напрацювали рішення, які мають вирішити окреслені проблеми. Зокрема, потрібно провести ретельний аналіз ринку землі та перешкод, що заважають фермерам стати його повноцінними учасниками.

  Фермери планують звернутись до Держгеокадастру і правоохоронних органів з пропозицією провести розслідування порушень, які були здійснені під час інвентаризації земель.

  Крім цього, фермери планують організувати круглий стіл з головами депутатських фракцій Верховної Ради, аграрними асоціаціями та представниками уряду для донесення своєї позиції стосовно ринку землі та напрацювання спільних дій з вирішення його проблем.

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".