• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Українські селекціонери вивели новий сорт безалкалоїдного люпину
  Опубликовано: 2021-12-31 09:26:54

  Українські селекціонери вивели новий сорт безалкалоїдного люпину

  На Волині виведено новий сорт люпину, насіння якого можна вживати в їжу. Про це повідомили в Національній академії аграрних наук.

  Над створенням сортів жовтого люпину багато років працюють селекціонери Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства НААН. Серед виведених тут рослин є такі, котрі можна використовувати на сидерат, а також і на корм худобі. Наприклад, широко відомі такі сорти жовтого кормового люпину як Рокинський 58, Волинський 1, Волинський 82, Надійний, Прип’ятський, Гетьман, Світязь. Всі вони високоврожайні, Прип’ятській відрізняється стійкістю до фузаріозу, а Світязь узагалі визнаний Національним стандартом України.

  Як розповіла заступниця директора з наукової роботи станції Оксана Пузняк, продукція дослідних полів популярна не лише в Україні. До науковців приїжджають трейдери, що закуповують насіння люпину для продажу за кордон. Виявляється, там його використовують, в тому числі, і в харчовій промисловості – замість сої. Міжнародна експертиза підтвердила, що насіння не має шкідливих речовин, до того ж не є трансгенним. Попит на таку продукцію з кожним роком зростає, проте, дослідна станція не може забезпечити виробництво великих її партій за браком посівних площ.

  Зате науковці можуть створити нові сорти, які краще підійдуть для використання в харчових цілях. Саме такий сорт з’явився нещодавно. Він лише недавно переданий до Державного сортовипробування і навіть ще не має затвердженої назви. Але цей люпин – білий.

  Цікаво, що матеріал для нового сорту виявили в результаті розщеплення, яке сталося в рослин жовтого люпину. Серед посівів помітили екземпляри з іншим кольором квіток – блідо-рожевим чи блідо-ліловим, із зеленуватим відтінком. Насіння з них зібрали, посіяли, потім отримані рослини почали схрещувати з іншими видами і сортами. Експерименти показали, що потомство тих перших незвичайних екземплярів має бажані ознаки й непогані перспективи введення у виробництво. Таким чином, в результаті селекції і з’явився новий сорт білого люпину. Насіння у нього білого кольору, не містить алкалоїдів. На відміну від сої, в ньому також немає антипоживних речовин. 

  – Побачимо, як він спрацює в Україні і які дасть показники, – говорить Оксана Пузняк. – Сподіваємося, що буде новий білий безалкалоїдний люпин, який замінить сою в харчовій промисловості. І я гарантую, що він не буде гіршим за сою.

  Вчена звертає увагу на те, що люпин має багато переваг. Адже його можна вирощувати на бідних, кислих, піщаних ґрунтах. І він на них не просто добре вдається, а й щедро збагачує землю азотом. Особливо бажана ця бобова культура у сівозмінах тих господарств, де сіють багато соняшника і ріпаку. Після цих рослин, які виснажують землю, люпин здатен відтворити ґрунт, повернути йому родючість.

  Також люпин є кормовою культурою, яка дає потужну зелену масу. Тож безалкалоїдні сорти затребувані на підприємствах, де розвивають тваринництво. 

  https://agropravda.com/

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".