• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Скільки сільськогосподарської землі на балансі державних підприємств
  Опубликовано: 2021-10-01 15:05:27

  Сьогодні в Україні 750 тис. га земель поки перебувають на балансі державних підприємств. Парламенту та уряду слід знайти спосіб поводження з цими землями. Про це повідомляє АgroРolit, пише agronews.ua.

  «Згідно з даними Державного земельного кадастру, після передачі понад 2 млн га землі в Україні, безпосередньо в Держгеокадастрі, залишається 750 тис. га землі державної форми власності сільськогосподарського призначення. Ця земля перебуває на правовому титулі – на акті постійного користування. Йдеться про землю Національної академії наук України, Міністерства оборони, Державної пенітенціарної служби, Міністерства освіти, а також колишніх державних підприємств Міністерства АПК, які сьогодні передані до Фонду держмайна на приватизацію», – цитує міністра АПК Романа Лещенка.

  Ці землі обробляють 1166 державних підприємств та установ по всій державі.

  Скільки сільськогосподарської землі на балансі державних підприємств
  За словами міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка, земельний аудит України виявив таку структуру земельного фонду:

  ✔60,4 млн га – площа України.

  ✔ 41,3 млн га – площа сільськогосподарських земель.

  ✔ 33 млн га – рілля

  ✔ 2,3 млн га – сіножаті

  ✔ 166 тис. га – перелоги

  ✔ 5,3 млн га – пасовища

  ✔ 1,28 тис. га – парники

  ✔ 852 тис. га – багаторічні насадження

  ✔ 1,7 млн га – передано ОТГ у 2018-2019 роках

  ✔ 2,3 млн га – передано ОТГ у 2000-2021 роках

  ✔ 0,75 млн га – залишається у власності держави на акті постійного користування.

  Саме на останніх показниках списку ми і зосередимо свою увагу. Адже парламенту та уряду слід знайти спосіб поводження з 750 тис. га земель, які поки що перебувають на балансі державних підприємств.

  “Згідно з даними Державного земельного кадастру, після передачі понад 2 млн га землі в Україні, безпосередньо в Держгеокадастрі, залишається 750 тис. га землі державної форми власності сільськогосподарського призначення. Ця земля перебуває на правовому титулі – на акті постійного користування. Йдеться про землю Національної академії наук України, Міністерства оборони, Державної пенітенціарної служби, Міністерства освіти, а також колишніх державних підприємств Міністерства АПК, які сьогодні передані до Фонду держмайна на приватизацію”, – повідомив Роман Лещенко.

  Ці землі обробляють 1166 державних підприємств та установ по всій державі. Розподіл земель сільськогосподарського призначення між вищезгаданими відомствами має такий вигляд:
  ��Національна академія аграрних наук – 354 тис. га

  �� Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – 178 тис. га

  �� Міністерство освіти і науки – 77 тис. га

  �� Міністерство оборони – 42 тис. га

  �� Державна пенітенціарна служба України (Міністерство юстиції) – 35 тис. га

  �� Держлісагентство – 21 тис. га

  �� Фонд державного майна – 14 тис. га

  �� Держводагентство – 2,5 тис. га. 

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".