Слідом за бурхливим зростанням цін на нафту продовжують підніматися біржові котирування на кукурудзу, навіть попри активізацію збирання врожаю у Північній півкулі та значне збільшення пропозицій. Про це повідомляє Грейн Трейд, пише agronews.ua.
Подорожчання нафти до 3-5 річних максимумів та прогнози подальшого росту цін до 90 $ /барель підтримують ціни на кукурудзу, велику кількість якої використовують при виробництві біопалива. Водночас ринки ігнорують швидке дозрівання та активне збирання кукурудзи у США та низький експортний попит.
За даними щотижневого звіту NASS USDA, станом на 26 вересня у фазі зрілості знаходяться 74% посівів кукурудзи у порівнянні з 64% в середньому за 5 років. Обмолочено вже 18% площ у порівнянні з 15% в середньому. В доброму та відмінному стані залишається 59% посівів. Суха та тепла погода, прогнозована на наступні 7-10 днів, дозволить прискорити збирання та збільшити пропозицію.
Експорт кукурудзи з США за тиждень виріс на 28% до 517,5 тис т, але поступається торішнім 827 тис т. З початку сезону експортовано 1,139 млн т, що на 60% поступається торішнім темпам.
Грудневі ф’ючерси на кукурудзу на чиказькій СВОТ вчора виросли на 2,4% до 212,6 $/т, що на 1,8% поступається рівню минулого місяця.
В Бразилії збільшення кількості опадів прискорює сівбу кукурудзи, але в центральних районах все ще зберігається дефіцит вологи, тому трейдери уважно слідкують за погодою у Південній Америці.
На прогнозах опадів в Європі листопадові ф’ючерси на кукурудзу в Парижі вчора виросли на 1,5 €/т до найвищого з 7 травня 2021 року рівня 225 €/т або 262,9 $/т.
Жовтневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу на чиказькій СВОТ вчора також подорожчали на 2 $/т до 265,75 $/т, що на 2,2% перевищує рівень попереднього місяця.
Суха та тепла погода, що встановиться в Україні та Росії, сприятиме прискоренню збирання кукурудзи. Перші дані свідчать про високу врожайність та підтверджують прогнози гарного врожаю.
Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні виросли до 248-250 $/т або 7400-7500 грн/т на тлі затримки збирання врожаю, проте трейдери не поспішають підвищувати ціни, оскільки мають значні закуплені обсяги.
Инф. agronews.ua
agrinews.com.ua