• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Світ чекає глобальний дефіцит води до 2030 року
  Опубликовано: 2021-03-28 10:01:32

  Світ прикладає недостатньо зусиль до збереження водних ресурсів, і зараз гостро стоїть питання про правильну оцінку їх вартості. Про це йдеться в щорічній доповіді ЮНЕСКО, опублікованому в понеділок з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів. Про це повідомляє УНН, пише agronews.ua.

  “Вода — це наш найцінніший ресурс, „блакитне золото“, до якого більше 2 млрд людей не мають прямого доступу. Вона не тільки необхідна для виживання, але і грає санітарну, соціальну та культурну ролі в людських суспільствах”, — заявила генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азула.

  Ця проблема детально розкривається в 200-сторінковій доповіді, автори якого підкреслюють, що вартість води потрібно вимірювати, виходячи не тільки з її ринкової ціни, але і з вигод, які може принести її поширення. У той же час вони визнають, що зараз немає загальновизнаної моделі, яка дозволяла б провести подібну оцінку.

  Дослідники наводять цілий ряд аспектів, які впливають на цей показник, розбивши їх на п’ять категорій: оцінка водних джерел, водних ресурсів і екосистем, оцінка водної інфраструктури для зберігання, використання, повторного використання або поліпшення водопостачання, оцінка послуг водопостачання, в основному питної води, санітарії та пов’язаних з ними аспектів здоров’я людини, оцінка води як фактора виробництва та соціально-економічної діяльності, інші соціокультурні цінності води, включаючи рекреаційні, культурні та духовні атрибути.

  Згідно з наведеними в доповіді незалежними оцінками, “до 2030 року світ зіткнеться з глобальним дефіцитом води в розмірі 40%”, і ситуація погіршиться за рахунок інших глобальних проблем, зокрема, наслідків пандемії. Автори доповіді особливо підкреслюють, що в світлі нинішньої санітарної кризи проблема забезпечення жителів Землі водою для задоволення потреб в гігієні стає актуальною як ніколи.

  “У той час як оцінка грошової вартості проста і зручна в сільському господарстві і промисловості, її недоліком є ​​недооцінка, навіть виключення інших аспектів, які важче монетизувати. Як ми можемо виміряти вартість 443 млн шкільних днів, які діти пропускають щорічно через хвороби, пов’язані з водою?” — задаються питанням дослідники. “Тим не менш, можна розробити комплексний підхід, який дозволить розглядати різні аспекти водних ресурсів разом, щоб визначити відповідні варіанти політики”, — додають в ЮНЕСКО.

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".