• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Світ чекає глобальний дефіцит води до 2030 року
    Опубликовано: 2021-03-28 10:01:32

    Світ прикладає недостатньо зусиль до збереження водних ресурсів, і зараз гостро стоїть питання про правильну оцінку їх вартості. Про це йдеться в щорічній доповіді ЮНЕСКО, опублікованому в понеділок з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів. Про це повідомляє УНН, пише agronews.ua.

    “Вода — це наш найцінніший ресурс, „блакитне золото“, до якого більше 2 млрд людей не мають прямого доступу. Вона не тільки необхідна для виживання, але і грає санітарну, соціальну та культурну ролі в людських суспільствах”, — заявила генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азула.

    Ця проблема детально розкривається в 200-сторінковій доповіді, автори якого підкреслюють, що вартість води потрібно вимірювати, виходячи не тільки з її ринкової ціни, але і з вигод, які може принести її поширення. У той же час вони визнають, що зараз немає загальновизнаної моделі, яка дозволяла б провести подібну оцінку.

    Дослідники наводять цілий ряд аспектів, які впливають на цей показник, розбивши їх на п’ять категорій: оцінка водних джерел, водних ресурсів і екосистем, оцінка водної інфраструктури для зберігання, використання, повторного використання або поліпшення водопостачання, оцінка послуг водопостачання, в основному питної води, санітарії та пов’язаних з ними аспектів здоров’я людини, оцінка води як фактора виробництва та соціально-економічної діяльності, інші соціокультурні цінності води, включаючи рекреаційні, культурні та духовні атрибути.

    Згідно з наведеними в доповіді незалежними оцінками, “до 2030 року світ зіткнеться з глобальним дефіцитом води в розмірі 40%”, і ситуація погіршиться за рахунок інших глобальних проблем, зокрема, наслідків пандемії. Автори доповіді особливо підкреслюють, що в світлі нинішньої санітарної кризи проблема забезпечення жителів Землі водою для задоволення потреб в гігієні стає актуальною як ніколи.

    “У той час як оцінка грошової вартості проста і зручна в сільському господарстві і промисловості, її недоліком є ​​недооцінка, навіть виключення інших аспектів, які важче монетизувати. Як ми можемо виміряти вартість 443 млн шкільних днів, які діти пропускають щорічно через хвороби, пов’язані з водою?” — задаються питанням дослідники. “Тим не менш, можна розробити комплексний підхід, який дозволить розглядати різні аспекти водних ресурсів разом, щоб визначити відповідні варіанти політики”, — додають в ЮНЕСКО.

    Инф. agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.