• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • У лісництвах Вінниччини відновлюють поголів’я кабана
    Опубликовано: 2020-01-08 17:06:17

    Лісівники Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства відновлюють поголів’я кабана та інших мисливських тварин у вольєрному господарстві.

    Про це пише прес-служба Вінницької ОДА.

    «Загальна площа вольєрів для напіввільного утримання мисливських тварин у 10 лісгоспах становить понад 600 га. Поступово чисельність кабана збільшується. За даними щорічного обліку диких тварин, у мисливських угіддях області в 2019 році зафіксовано 1458 голів кабана, у 2017 році було 1258 голів. Флагманом у веденні мисливського господарства області, в тому числі створення вольєрів для напіввільного утримання мисливських тварин, є ДП „Дашівське досвідне лісомисливське господарство“. Саме на цьому підприємстві у 2011 році побудовано перший вольєр площею 200 га», — йдеться в повідомленні.

    Близько 60 дорослих особин, підсвинків і новонароджених кабанів наразі мешкає на 163 га вольєру для напіввільного утримання мисливських тварин, що знаходиться на території Вороновицького та Шендерівського лісництв Вінницького лісгоспу. За неповних 2 роки вінницьким лісівникам вдалося розвести кабанів. Починали практично з нуля. Після того, як вольєр спорожнів після загибелі тварин, сюди завезли 6 самок та одного самця з інших господарств.

    «На території вольєру достатньо природних кормів, але вони люблять підгодівлю. Для малюків тут влаштували окреме місце — трохи далі від місця підгодівлі настелили соломи. Проте у диких поросят міцний імунітет, вони і у 20-градусні морози народжуються у січні-лютому і виживають. Можуть спати у снігу, разом із дорослими. До речі, одна самка дикого кабана за раз народжує меншу кількість, ніж свійська, 5−8 поросяток. Але старші самки народжують більше потомства», — розповідає Василь Царук, єгер Вороновицького та Шендерівського лісництв.

    Через кілька років, довівши кількість диких кабанів до оптимальної, лісівники зможуть їх випускати у природне середовище.

    Инф. agravery.com

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.