• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Експортери равлика Helix Aspersa Muller/Maxima завойовують Європейський ринок
    Опубликовано: 2020-01-08 15:03:47

    Експортер Асоціації «Равлиководи України «ProSnail», який цього року отримав всі дозволи на експорт та заздалегідь почав працювати напряму з європейськими покупцями, налагодив офіційний вивіз равлика.

    Про це Agravery.com повідомили в Асоціації «Равлиководи України «ProSnail».

    «Після закінчення сезону вирощування та збору равлика Helix Aspersa Muller/Maxima наступає найбільш важливий етап — скупка равлика для експорту в Європу. Приймаючи равлика, виникає багато запитань, які є потреба висвітлити. Які вимоги до равлика Helix Aspersa Muller/Maxima в Європі? Якого равлика приймає експортер? Який шлях проходить равлик від поля по кінцевого споживача? Які ризики існують при експорті равлика?», ― зауважують в Асоціації «Равлиководи України «ProSnail».

    Юлія Настасівна, керівник напрямку експорту та пошуку нових ринків збуту Асоціації, яка вже протягом року щоденно займається цією новою для України справою, вивчає ринки та веде перемовини з десятками покупців та переробників равлика з багатьох країн Європи відзначає, що в минулі роки равлика Helix Aspersa Muller/Maxima з України офіційно відправлялось дуже мало, основний об'єм експорту складав «равлик з природи» Helix Pomatia.

    «Труднощі перетину кордону фермерського равлика впливали на якість, та, в деяких випадках, равлик приїздив в Європу вже напівмертвий, бо зберегти умови в довгій дорозі складно, адже равлик їде живий в стані сну і забезпечити відповідні умови протягом всього шляху досить важко. Також додавали складнощів не правильна передпродажна підготовка та неякісна переборка равлика перед відправкою, ніхто не хотів вкладати додаткові кошти в якість, бо не думали про довготривале співробітництво. Головне було якось вивезти, іноді навіть напівлегально», ― розповідає Юлія Настасівна.

    Та додає, що саме тому і відгуки про український продукт (равлика Helix Aspersa Muller/Maxima) були в більшості випадків негативні, що також впливало і на ціну.

    «Європейські покупці з великим сумнівом відносились до равлика, вирощеного в Україні. Це також, впливало і на ціну, яку пропонували цього сезону. Адже вона на порядок нижча, ніж пропонували, наприклад, Польщі за їх равлика. Але цього року ситуацію на ринку равлика в Україні вирішила змінити Асоціація «Равлиководи України "ProSnail"», — говорить Юлія Настасівна.

    Так, експортер Асоціації «Равлиководи України «ProSnail», який цього року отримав всі дозволи на експорт та заздалегідь почав працювати напряму з європейськими покупцями, налагодив офіційний вивіз равлика.

    «Робота по експорту ― це не тільки зробити документи на експорт, що теж не так просто. А й діяльність набагато масштабніша, потребує роботи великої команди людей та вкладання значних коштів. Це і перекладачі в перемовинах з покупцями, і численні поїздки до потенційних покупців равлика в Європі зі зразками продукції та документів підтверджуючих якість равлика, і робота з митними брокерами, логістами, юристами. Це тільки те, що передує основній роботі. Потім починаються інші, не менш масштабні — оренда/побудова великого холодильника, в якому потрібно створити умови для збереження равлика, найняти достатньо людей, які працюватимуть на етапі приймання равлика. А саме, приймати равлика, який поїде до Європи від фермерів. І тут найважливіше забезпечити ту якість, яка гарантуватиме довготривалі відносини між Україною та Європою. Вкрай важливо відправити равлика до кінця лютого, бо з кожним днем равлик втрачає вологу та усихає втрачаючи товарний вигляд, адже вимоги імпортера до 1 сорту равлика ― завернутий край та заглиблення у мушлю не більше 0,5 см. Дуже важлива співпраця фермера з експортером», — каже виконавчий директор асоціації Тетяна Шевченко.

    Вона зауважує, що фермер має забезпечити правильну технологію вирощування та якісну переборку равлика, виключити мертвих та занадто заглиблених у мушлю равликів, довезти до пункту прийому в стані сну, не допускаючи просинання равлика в дорозі.

    А експортер, в свою чергу, повинен правильно та оперативно довезти равлика до кінцевого споживача, взимку відправка равлика теж є ризикованою справою, бо погодні умови не прогнозовані, та можуть затримати вантаж в дорозі, а це в свою чергу також впливає на якість равлика. Тому якість равлика ― це правильно організована робота фермерів та експортера.

    «Великі європейські імпортери равлика Helix Aspersa Muller/Maxima хочуть працювати тільки з офіційними стабільними компаніями, які мають всі дозвільні документи, хочуть бачити склад з продукцією, хочуть мати можливість приїхати та все подивитися», — підкреслює президент Асоціації Кирило Олійник.

    Він зауважує, що тільки після цього вони готові починати перемовини про співробітництво. Україна тільки починає свій шлях в цій новій справі.

    «Фермерам потрібно навчитися правильно вирощувати равлика та робити передпродажну підготовку, строго дотримуватись правил та не вигадувати нічого від себе. Експортерам теж важливо строго слідувати інструкціям, щоб виконати вимоги Європейських покупців. І тільки це матиме наприкінці чудовий фінансовий результат та гарантуватиме довгу та плідну співпрацю. Наразі, скупка равлика триває. Формуються партії равликів, які попадуть на стіл європейських споживачів. Асоціація «Равлиководи України «ProSnail» веде активну діяльність в цьому напрямку», ― підсумував Кирило Олійник.

    Инф. agravery.com

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.