Як заробити на спаржі в Україні? Який наразі попит на внутрішньому та зовнішньому ринках та які врожаї спаржі збирають українські фермери? Про це читайте в інтерв'ю AgroNews.ua з Володимиром Білко, агрономом, спеціалістом з вирощування спаржі.
«Спаржа починає давати врожай з середини весни, для фермера це «живі гроші»
Катерина Звєрєва: Які можливості для малих та середніх фермерів відкриває вирощування спаржі?
Володимир Білко: Вирощування спаржі відкриває багато перспектив для малого та середнього фермера, яким би видом діяльності він не займався - овочівництво, ягідництво чи садівництво. Навіть, якщо ви займаєтесь зерновими на невеликих (пайовики) чи середніх площах, спаржа допоможе вам краще «триматись на плаву» та не сильно відволікатиме від основної діяльності. Оскільки починає давати урожай з середини весни, для фермера це «живі гроші» в той період, коли так необхідні кошти на пальне, добрива, насіння та інші витрати.
Фермер тепличник-овочівник (а ціна на овочі різко впала в останні роки), вирощуючи спаржу буде взагалі поза конкуренцією, оскільки зможе дати і сезонну, і не сезонну продукцію, яка ціниться набагато вище. Популярності в Україні набуває закладання горіхових садів, раніше в міжряддях на перші роки росту, щоб мати хоч якийсь прибуток, рекомендували висаджувати суницю садову, овочі чи зернові, як високо рентабельну перспективу можна взяти ту ж таки спаржу. Ще один її плюс, спаржа – це багаторічна, витривала, морозостійка культура, посадивши яку одного разу, ви зможете збирати урожай 10-15 років.
«Практично кожна господиня, яка має невеличкий садок чи дачу має цю рослину в своєму «арсеналі» для оздоблення осінніх букетів, а виявляється що «ось це» ще й їсти можна»
За матеріалами: superagronom.com
agrinews.com.ua