• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Висока прибутковість агровиробництва є ілюзорною
  Опубликовано: 2017-02-13 12:32:44

  За статистичними даними, у 2010–2015 роках рівень рентабельності національної економіки коливався у діапазоні від -4,1% у 2014 році до +5,9% у 2011 році. При цьому рентабельність виробництва сільськогосподарської продукції у цей же період демонструвала тенденцію до зростання: 2010 року вона становила 21,1%, 2011 року – 27%, 2012 року – 20,5%, 2013 року – 11,2%, 2014 року – 25,8%. У 2015 році рентабельність виробництва агропродукції у сільськогосподарських підприємствах перевищила показник 2010 року більш, ніж вдвічі і становила 45,6%. Проте висока прибутковість агровиробництва є ілюзорною внаслідок недооцінки основних засобів сільськогосподарських підприємств, вважає завідувач відділу ринку матеріально-технічних ресурсів Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.
  На його думку, основною причиною є невідповідність реально спожитого основного капіталу нарахованим амортизаційним відрахуванням, які б мали забезпечувати його відтворення. Отже, у собівартості продукції відображаються занижені розміри амортизаційних відрахувань. Це призводить до штучного завищення фінансових результатів – прибутку та рентабельності сільськогосподарської діяльності.
  За даними Державної служби статистики України, за останні 10 років основні засоби в усіх галузях національної економіки (без сільського господарства) були дооцінені майже у 9 разів, зокрема в промисловості – у 6,3 разу, тоді як у сільському господарстві – лише на 43%.
  Питання переоцінки сільськогосподарського майна набуває особливої актуальності в умовах постійної інфляції при досить високих темпах зростання цін на галузеві основні засоби. Воно ще більше ускладнюється існуючими недоліками нормативно-правового забезпечення цього процесу, зокрема обов’язковістю незалежної експертної оцінки основних засобів для їх переоцінки в обліку, зазначив експерт.
  За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, у 2014 році розрахунковий показник рівня рентабельності виробництва агропродукції з урахуванням дооцінки основних засобів на початок року становив лише 13,8%. При цьому не був врахований подальший вплив зростання цін на основні засоби в 2014 році – на рівні 23%. Тобто реальний рівень рентабельності сільгоспвиробництва був набагато нижчим показника офіційної статистики у 25,8%, наголосив Олександр Захарчук.
  За його словами, така ж тенденція простежується й за результатами 2015 року. При рентабельності, за даними статистичної звітності, у 45,6% уточнений рівень рентабельності відповідно до фактичної недооцінки основних засобів склав 34,8% – навіть без урахування 32% інфляційного зростання цін на галузеві основні засоби у звітному році. Таким чином, недооцінка основних засобів аграрного сектору призводить до штучного завищення результативності сільськогосподарської діяльності, зазначив науковець.
  Виправити існуючу ситуацію та забезпечити наявність об’єктивної інформації щодо стану справ в галузі можна шляхом переоцінки балансової вартості основних засобів сільськогосподарських підприємств, а також переоцінки галузевих основних засобів шляхом разової індексації їх балансової вартості або масової оцінки. Науковці Інституту аграрної економіки готові надати відповідне нормативно-правове та методичне забезпечення, підсумував Олександр Захарчук.

  infoindustria.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".