Формування інтелектуально орієнтованої економіки – стратегічний напрям нової стратегії державотворення і розвитку суспільства, заявив Президент Віктор Ющенко. Про це ELCOMART Политика повідомила прес-служба Президента.
«Стан і майбутнє економіки визначають високотехнологічні підприємства, які створюють нові продукти та послуги», – сказав Глава держави у своєму щорічному зверненні до Верховної Ради.
Інтеграція у світовий економічний простір потребує підвищення частки інноваційної продукції та збільшення обсягів надання високотехнологічних послуг, зазначив В. Ющенко. «Наше завдання – використавши свій науковий потенціал, стати врівень з розвинутими країнами світу. Для цього ми повинні значно більше вкладати у людські ресурси, підвищення їх кваліфікації, дослідження і розробку нових технологій», – наголосив Президент.
Інтеграція в сучасні регіональні політичні та економічні альянси з користю для своїх громадян можлива лише за умов підготовки населення та підвищення контоспроможності людських ресурсів України, зазначив Глава держави. У цьому контексті Україна має поглиблювати співпрацю у глобальних високотехнологічних проектах, включаючи приєднання до проектів у рамках оновленої Лісабонської стратегії ЄС, перекй В. Ющенко.
Говорячи про програму розвитку високих технологій, Президент висловив переконання, що «рецепт українського технологічного прориву полягає у відмові від хибного уявлення про вирішальну роль чиновника у створенні інновацій». Функція держави – створити зрозумілі і справедливі правила гри, наголосив Президент, додавши, що розраховує в цьому на підтримку парламенту.
Щодо глобальних інвестицій, за які Україна конкурує зі своїми сусідами, Президент закликав розробити якісно нові контні переваги: розвинену інфраструктуру, кваліфіковані кадри, ефективне державне управління. «Аргумент про вигідне географічне становище уже не може бути переконливим для інвесторів. А тезу про дешеву робочу силу ми повинні взагалі забути», – сказав В. Ющенко.
На переконання Президента, високотехнологічні виробничі проекти відомих світових компаній можуть стати стимулом до підвищення технологічного рівня української економіки. Шанси на залучення цих інвестицій зменшують бюрократичні процедури започаткування бізнесу та тривалі митні процедури, наголосив Президент. Найближчим часом законопроекти, що врегулюють ці проблеми, будуть подані на розгляд Верховної Ради, повідомив В. Ющенко.
Крім того, за словами Глави держави, вже підготовлено проект указу щодо підтримки ініціативи українських підприємців під робочою назвою «Українська Силіконова долина». У рамках цього проекту на базі академічних установ та університетів 5-ти регіонів України буде створено міжнародні технологічні центри. «Так ми поєднаємо наукові відкриття та комерційні можливості. У результаті лише на старті 100 млн. дол. приватних інвестицій протягом перших років та понад 1,5 тисячі нових робочих місць стануть критерієм успішності цього проекту», – сказав В. Ющенко.
ELCOMART Политика
agrinews.com.ua