• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Дешеві житлові кредити можуть стати реальністю
  Опубликовано: 2005-12-06 10:26:00
  Про це знову лише говорили на спеціально зібраній конференції. Втім, виконавча влада засіданні проігнорувала – прем’єр Єхануров, який мав відкрити конференцію не приїхав, не було і міністра фінансів та міністра економіки.
  А міністр будівництва, який в одній особі представляв весь уряд, говорив про необхідність дешевих кредитів на житло, втім коли це буде не сказав.
  Купити квартиру в кредит на 30 років та під 7 відсотків – мрія майже кожного українця. Втім навіть закон про іпотеку не дав цій мрії здійснитися, бо закон є, а дешевих кредитів нема. Причина ба – відсутність грошей. Точніше банки їх мають, але не достатньо, щоб надавати такі довгострокові та дешеві кредити.
  Щоб змінити ситуацію необхідно ввести в обіг іпотечні облігації. Закон про них парламент у 1-му читанні ухвалив минулого тижня. Десь через рік після його остаточного ухвалення кредити здешевшають.
  Дмитро Святаш, народний депутат України, комітету по банківській діяльності:

  Втім закон – це лише частина процесу. Разом має запрацювати державне рефінансування, тобто держава має дати банкам дешеві гроші.

  Анатолій Шаповалов, перший заступник голови правління національного банку України:

  Якщо ж цю статтю депутати не затвердять, то українці змушені будуть чекати на прихід в Україну міжнародних банків, які мають серйозні ресурси та можуть знизити ставки.

  Ерік Найман, начальник відділу фінансових інструментів банку:

  Ескперти кажуть, що все залежить від процесу формування нового уряду після виборів – поки його не буде, гроші стоятимуть на кордоні й чекатимуть. Тож здешевлення кредитів знову відкладається – принаймні до виборів.

  Инф. ICTV


  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.