• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Україна збільшила виробництво молока в січні-лютому 2025 року, але ситуація залишається складною
    Опубликовано: 2025-03-31 17:08:10

    Виробництво молока в Україні протягом останніх років демонструє тенденцію до скорочення, і 2025 рік не став винятком. Приватний сектор, який традиційно забезпечував значну частину постачання сировини на молокозаводи, продовжує скорочувати поголів’я корів та обсяги надоїв. Однак певне полегшення в ситуації надають промислові ферми, де хоча й повільно, але спостерігається збільшення виробництва молока.

    За попередніми даними Міністерства аграрної політики України, наданими Асоціацією виробників молока, у лютому 2025 року обсяг виробленого молока-сировини склав 439 тис. тонн. Це на 14 тис. тонн або 3% менше порівняно з січнем того ж року, і на 24 тис. тонн або 5% менше в порівнянні з лютим 2024 року. З початку 2025 року, за два місяці, загальний обсяг виробництва молока в Україні склав 891 тис. тонн, що на 32 тис. тонн або 4% менше, ніж у тому ж періоді 2024 року.

    Попри загальне зниження виробництва молока в країні, частка промислових підприємств у лютому 2025 року становила 55%, тоді як у господарствах населення – 45%. Відповідно, підприємства виробили 239 тис. тонн молока, що на 20 тис. тонн або 8% менше в порівнянні з січнем 2025 року, але на 4 тис. тонн або 2% більше, ніж у лютому 2024 року. В цілому, в січні-лютому 2025 року молочні товарні ферми (МТФ) виробили 499 тис. тонн молока, що на 21 тис. тонн або 4% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

    Натомість у господарствах населення ситуація залишається менш позитивною. Обсяг виробленого молока в лютому 2025 року склав 200 тис. тонн, що на 6 тис. тонн або 3% більше, ніж у січні того ж року. Проте цей показник на 28 тис. тонн або 12% менший порівняно з лютим 2024 року. За два місяці 2025 року присадибний сектор виробив 393 тис. тонн молока, що на 53 тис. тонн або 12% менше, ніж у тому ж періоді минулого року.

    Аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі зазначає, що у 2025 році молочні товарні ферми можуть утриматися від подальшого нарощування виробництва через зниження попиту на молочну продукцію на внутрішньому ринку та падіння закупівельних цін. Оскільки молокопереробні підприємства не можуть купувати молоко за ринковими цінами, подальше збільшення виробництва може призвести до ще більшого падіння цін на молочну продукцію.

    Таким чином, незважаючи на деяке збільшення виробництва молока на промислових фермах, загальна ситуація в молочній галузі залишається складною. Продовження роботи над відновленням попиту на молочну продукцію та забезпеченням стабільності на ринку є важливими завданнями для стабілізації цієї важливої для економіки України галузі.

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.