• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Розширення кісточкових садів в Україні
  Опубликовано: 2024-06-14 17:03:38

  У 2023 році українські сільськогосподарські підприємства збільшили площі насаджень на понад 1174 гектари, що є важливим кроком у розвитку сільського господарства країни. За даними techhoriculture, ці площі охоплюють різноманітні види культур: зерняткові становлять 30%, горіхи – 29%, ягідні – 27% та кісточкові – 14%. Це свідчить про стійкість галузі навіть у складний час війни, коли було досягнуто показника, аналогічного 2022 року (1174,4 гектари).

  Найбільше нових площ під зерняткові культури було висаджено у Вінницькій та Чернівецькій областях, що становить 71% (246,3 гектарів). Під ягідники у Волинській, Житомирській та Полтавській областях збільшилася площа на 42% (133 гектари), а під горіхи в Київській області – на 35% (119,5 гектарів).

  "Кількість регіонів, де вирощуються кісточкові культури, зросла до 12 областей, що є позитивним показником після значних втрат у південних регіонах", – наголосив Володимир Печко, голова громадської спілки «УКРСАДВИНПРОМ», оприлюднивши дані Держстату.

  Хоча обсяги нових насаджень зменшилися вдвічі порівняно з попередніми роками до війни (2285 гектарів у 2020 році), значна частина нових садів, висаджених у попередні роки, готується до повноцінного плодоношення. Вони відрізняються більш експортно-орієнтованим сортовим складом, що сприятиме розвитку експортних можливостей України в майбутньому.

  Розширення кісточкових садів є стратегічно важливим для забезпечення стабільного постачання національного ринку здоровою, якісною продукцією, а також для зменшення залежності від імпорту. Цей крок дозволяє Україні розвивати внутрішній аграрний потенціал і підвищувати власну продуктивність в умовах глобальних викликів та економічної нестабільності.

  За словами експертів, такі заходи сприяють не лише збільшенню обсягів виробництва, але й розширенню ринків збуту української агропродукції на міжнародному рівні.

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.