• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Вплив подорожчання бензину на ціни на агропродукцію: що чекає українських аграріїв
  Опубликовано: 2024-05-27 18:03:10

  Уряд України розробив законопроєкт, який передбачає зміни до Податкового кодексу, а саме – підвищення ставок акцизного податку на пальне. Ця ініціатива вже отримала критику від постачальників пального та представників аграрного сектору, оскільки після підвищення акцизів очікується автоматичне зростання цін на пальне та продукти харчування загалом.

  За інформацією «ПроАгро Груп», урядова ініціатива може мати серйозні наслідки для аграріїв, особливо в період початку жнив, коли вони активно використовують пальне. Значне підвищення цін на пальне може виявитися особливо неприємним в умовах, коли запаси пального стають цільовими об’єктами для можливих військових дій.

  «У літній період 2023 року, коли було відновлено ПДВ і акцизи на пальне, ціни зросли на близько 6 гривень. Наразі ми прогнозуємо, що нове підвищення може спричинити зростання в районі 5%. Липень – це ключовий момент збірної кампанії, коли аграрії активно закуповують пальне для роботи на полях. Якщо акцизи підвищать, це призведе до додаткових витрат, які вони будуть змушені враховувати в цінах на свою продукцію», – пояснив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

  Аграрії вже зараз висловлюють обурення через можливість подальшого підвищення витрат на виробництво, що може негативно вплинути на їхню фінансову стабільність та конкурентоспроможність. За словами експертів, подібні кроки з боку уряду можуть посилити інфляційні тиску на економіку країни, утруднити умови для розвитку малих та середніх підприємств у сільському господарстві.

  Окрім цього, зазначається, що підвищення акцизів на пальне може вплинути на загальний споживчий ринок, зробивши пальне та продукти харчування ще менш доступними для населення. Це може стати додатковим фактором, який обмежить споживчі можливості українців та поглибить соціальні нерівності.

  Зараз ситуація висвітлюється відомими ЗМІ, аналізується в урядових колах і чекає на дальші кроки з боку Верховної Ради України, яка визначить долю запропонованих змін до Податкового кодексу. У разі їхнього прийняття важливим стане подальший моніторинг впливу таких рішень на економіку та соціальний клімат України.

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.