• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Сільгоспвиробники просять відкриття неба для агродронів
    Опубликовано: 2023-05-01 14:06:33

    Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», Спілка українських підприємців, компанія DroneUA звернулися до профільних міністерств щодо можливості використання повітряного простору дронами-обприскувачами протягом сезону-2023 з метою проведення сільськогосподарських операцій. Про це повідомляє пресслужба компанії DroneUA, пише agronews.ua.

    Відмічається, що вже зараз важливо напрацювати спільний механізм інформування та отримання дозволів на проведення робіт повітряними агродронами протягом агросезону-2023. Адже дрони-обприскувачі потрібні агровиробникам як безальтернативний ресурсоощадний інструмент, що забезпечить посилення не лише продовольчої безпеки, а й фінансової стабільності аграріїв.

    Офіційні листи-звернення від імені бізнес-асоціацій направлено на Міністерство аграрної політики та продовольства, Міністерство економіки та Міністерство оборони України.

    Лист-звернення на Мінагрополітики від УКАБ

    Лист-звернення на Мінагро, Мінекономіки та Міноборони від СУП

    Текст листа-звернення до УКАБ від DroneUA

    Загальний ефект від використання агродронів у 2021 та 2022 роках становив:
    2,2 млн га — площа полів, оброблених дронами-обприскувачами;
    до 350 тис. т — додатково зібраний урожай завдяки захисту посівів агродронами;
    понад 12,1 млн л — економія пального завдяки використанню агродронів порівняно з класичною колісною технікою;
    до 30,8 тис. т — скорочення викидів вуглецю;
    близько 440 тис. т — економія води;
    понад 1 тис. робочих місць — збережено в умовах воєнного стану.

    У компанії DroneUA підрахували, що проведення однієї операції із внесення ЗЗР дронами на площі 1 млн га, що складає 5,9% від загальної площі зернових та олійних культур в Україні (16,85 млн га станом на 2021 рік), можна отримати загальний економічний ефект розміром $65,55 млн.

    «Ми всі розуміємо, що за поточних умов безпекова функція є надважливою. Безпілотні технології відіграють у ній вирішальну роль. Ситуація, що склалася з локальними заборонами використання агродронів минулого сезону, насамперед пов’язана з нерозумінням відмінностей агродронів від безпілотників цивільного чи військового призначення. Для виправлення цієї ситуації ми підготували інформаційну довідку, головна мета якої — пояснити основні відмінності агродронів», — відзначають у DroneUA.

    Інф. agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.