2022 рік, попри виклики через збройну агресією рф, був плідним для України в розрізі розширення міжнародних ринків збуту. Про це говориться у повідомленні Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, пише agronews.ua.
«Незважаючи на обмеження щодо візитів іноземних інспекторів до нашої країни і завдяки злагодженій співпраці Держпродспоживслужби та МЗС, було погоджено 22 форми міжнародних ветеринарних сертифікатів на експорт об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду з України до 12 країн світу», — говориться у повідомленні.
Зокрема, для українських продуктів відкрились ринки таких країн, як:
Албанія — м’ясні напівфабрикати;
Грузія — равлики для споживання людиною;
Домінікана — молоко та молочні продукти;
Ізраїль — декоративна прісноводна риба, живі кролі, жувальні предмети для домашніх тварин, свіжі заморожені шкіри та шкури, оброблені шкіри та шкури;
Канада — м’ясо птиці та продукти з нього;
Кенія — молоко та молочні продукти;
Північна Македонія — жувальні предмети для домашніх тварин; консервовані корми для домашніх тварин, сирі корми для домашніх тварин для безпосередньої реалізації або побічні продукти тваринного походження для годівлі хутрових тварин;
Сінгапур — корми для домашніх тварин;
Сербія — інкубаційні яйця, консервовані корми для домашніх тварин, перероблені корми для домашніх тварин;
Туреччина — продукти переробки тваринного білка (не для споживання людиною), рибні продукти;
Пакистан — столові яйця;
Чорногорія — м’ясні напівфабрикати, призначені для споживання людиною; м’ясні продукти, оброблені шлунки, міхури, кишки.
«Також варто зазначити, що за рік збільшилась кількість підприємств — виробників продуктів тваринного походження, що мають право експорту своєї продукції на територію Європейського Союзу до 432, що на 53 більше, ніж було на початок 2022 року. Для порівняння, за 2021 рік таке право отримали 23 підприємства», — додали у відомстві.
Інф. agronews.ua
agrinews.com.ua