• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • В Україні з’явиться перша у світі IT-пасіка
    Опубликовано: 2023-01-26 16:02:57

    Українсько-польський стартап AmoHive має намір створити постійно діючу пасіку з IT-смарт-вуликами, де проводитимуться навчання для дітей та школярів. Про це повідомив один із засновників стартапу AmoHive Ігор Курдін у коментарі SEEDS, пише agronews.ua.

    Він зазначив, що смарт-вулики встановлюють бджолярі в усьому світі, але саме постійно діюча пасіка з’явиться вперше в Україні.

    Ігор Курдін уточнив, що стартап AmoHive розробив рішення допомоги вченим, які досліджують хвороби бджіл та наслідки їхнього невдалого зимування, а також створюють нові корми та ліки для комах. У команді інженерів, бджолярів та IT-спеціалістів AmoHive створили розумне рішення, обладнане сенсорами, які передають інформацію про стан вулика всередині та ззовні. Тепер дослідження можуть проводитись швидше, точніше та детальніше. Тестування нового продукту реалізується одночасно у кількох країнах світу за різних кліматичних умов. Адже дані у такому випадку є вірогідні, порівнювальні та релятивні.

    «У планах команди AmoHive — продовжувати збільшувати рівень автоматизації. Наприклад, сконструювати рухомі елементи конструкції вулика так, щоб вони могли змінювати параметри та мікроклімат у вулику відповідно до команд із серверу, що генеруються штучним інтелектом», — додав співзасновник стартапу.

    Автоматизовані IТ-вулики українсько-польських розробників AmoHive на конкурсі European Bee Award отримали перемогу в номінації «Інноваційні та технологічні рішення».

    «Ми плануємо спільні дії, щоб розширити новий тренд смарт-бджільництва в Україні, особливо це має зацікавити молодь», — розповідає Ігор Курдін.

    У перспективі AmoHive хоче провести кілька конкурсів для студентів та фахівців у номінаціях «Краще інноваційне рішення у смарт-бджільництві», «Кращий проєкт наукових досліджень на смарт-пасіці» та «Кращий навчальний курс смарт-бджільництва». Частину виграних коштів розробники планують використати на преміювання переможців, а також на підтримку бджолярів, що постраждали від війни. Час та проведення конкурсів буде оголошено додатково.

    Інф. agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.