• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Світові ціни на продовольство падають п’ятий місяць поспіль після історичного максимуму
    Опубликовано: 2022-08-08 11:04:14

    Світові ціни на продовольство знизилися в липні п'ятий місяць поспіль після рекордного максимуму в березні. Але ціни на 13,1% вище, ніж роком раніше.

    Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на публікацію ФАО (Продовольча і сільськогосподарська організація ООН).

    У липні Індекс продовольчих цін ФАО становив 140,9 пунктів, що на 8,6% менше, ніж у червні. Проте показник Індексу, що відстежує щомісячні зміни світових цін на кошик продовольчих товарів, залишився на 13,1% вищим, ніж у липні 2021 року.

    У липні Індекс цін ФАО на рослинну олію знизився на 19,2% у порівнянні з червнем до мінімуму за 10 місяців. Ціни на соняшникову олію помітно знизилися на тлі зниження світового попиту на імпорт, попри логістичну невизначеність, що зберігається в Чорноморському регіоні.

    Індекс цін ФАО на зернові знизився за місяць на 11,5%, залишившись на 16,6% вищим за показник липня 2021 року. Падіння міжнародних цін торкнулося всіх видів зернових. Світові ціни на пшеницю знизилися на 14,5%, що частково зумовлено досягнутою угодою про розблокування експорту з ключових чорноморських портів. Світові ціни на фуражне зерно в липні знизилися на 11,2%, а ціни на кукурудзу - на 10,7%.

    Індекс цін ФАО на цукор знизився на 3,8% у порівнянні з червнем на тлі побоювань щодо перспектив попиту, спричинених очікуваннями подальшого уповільнення темпів зростання світової економіки.

    Індекс цін ФАО на молочну продукцію знизився на 2,5: відсотка у порівнянні з червнем на тлі слабкої торгової активності, але все одно в середньому на 25,4% перевищив показник липня 2021 року.

    У липні Індекс цін ФАО на м’ясо також знизився на 0,5% відсотка у порівнянні з червнем через зниження імпортного попиту на яловичину, баранину та свинину.

    "Зниження цін на продовольчі товари з дуже високих рівнів є позитивним сигналом, особливо з точки зору доступу до продовольства; проте залишається багато невизначеностей, включаючи високі ціни на добрива, які можуть вплинути на перспективи майбутнього виробництва та засоби до існування фермерів, песимістичні перспективи світової економіки та коливання курсів валют - все це створює серйозні проблеми для світової продовольчої безпеки", - зазначив головний економіст ФАО Максимо Тореро.

    ОЛЕКСАНДР БІЛОУС

    Інф. rbc.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.