• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Стало відомо, чому фермери відмовляються експортувати нинішній урожай
    Опубликовано: 2022-07-13 14:02:40

    Українські фермери фінансово спустошуються через вторгнення росіян. До чого може призвести блокада українських портів,розповідає американське видання The Washington Post, передає Ракурс, пише agronews.ua.

    Журналіст WP поспілкувався із хліборобом з Баштанки Володимиром Онищуком. Його зерно, вартістю в 100 тис. дол., застрягло в Миколаєві після 24 лютого. Спочатку Володимир не надто хвилювався, але з часом стало зрозуміло: він не лише втратив гроші від останнього врожаю, а й через брак коштів може не засіяти новий.

    Єдина альтернатива експорту зерна — вантажівкою чи потягом на Захід або через менші порти на річці Дунай, що призводить до втрати прибутку.

    Багато фермерів взагалі відмовляються експортувати нинішній урожай. Дехто сказав, що поки зберігатиме зерно в силосах. Але без надходження грошей вони можуть не зібрати врожай цієї осені — це загрожує різким скороченням виробництва одного з найбільших у світі виробників зерна на роки вперед.

    Крім того, виникають логістичні проблеми в ЄС. Україна та Європейський Союз використовують різні розміри колії, тому зерно потрібно перевантажувати з одного вагона в інший на кордоні — ще одна трудомістка та дорога задача.

    Міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що росія намагається створити черговий Голодомор, який радянський союз влаштував у 30-х роках. Однак тепер — у світовому масштабі.

    4 липня президент України розповів, що в Україні заблоковано 22 млн тонн зерна. Наразі ведуться переговори з ООН та Туреччиною, щоб створити можливості для експорту зерна, наголосив Волоидмир Зеленський під час брифінгу з прем’єр-міністром Швеції Магдаленою Андерссон.

    Україні важливо відновити експорт зернових культур. Ми зацікавлені в тому, щоб наші фермери продовжили працювати і наступного року, і наступного врожаю. Для цього потрібно, щоб ми експортували все це — ячмінь, пшеницю, кукурудзу, — додав Зеленський.

    Інф. agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.