• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Малина в дефіциті і за рекордною ціною
  Опубликовано: 2022-07-05 14:01:46

  В Україні стартував сезон малини. Проте ароматну літню ягоду треба ще пошукати по базарних ятках, адже зараз її поки що мало, а ціни – космічні. Як вплинула війна на малиновий бізнес українських фермерів і коли зможемо поласувати ягодою без втрат для гаманця, повідомляє ТСН, пише agronews.ua.

  Пан Ігор з Тернопільщини вже 7 рків вирощує малину. За цей час в ягідному кооперативі було різне – але комплекс проблем, який є зараз – максимальний за весь час роботи.

  “По-перше, коливання курсу. По-друге – логістика суттєво подорожчала. І плюс стоять корки перед кордоном”, – розповідає фермер.

  А ще до цього треба додати засоби захисту рослин і добрива, які подорожчали у рази. Але і це не головне.

  “Найсуттєвіший чинник – під час війни люди масово виїхали за кордон. І питання – хто цю ягоду буде збирати в цьому році”, – розмірковує Ігор.

  А збирачі малини – переважно жінки. І вони полишили україну через війну. Тож треба наймати нових робітників. Усе це буде впливати на ціну ягоди. Майже 95% малини з цього кооперативу їде за кордон. По якій ціні цього року – фермери ще не знають.

   “Ми продавали до Польщі, Німеччини і одна фура поїхала в Ірландію. В цьому році будем бачити, як воно буде виходити”, – говорить фермер.

  За кордон продукція їде вже замороженою. І переважно так працюють всі виробники малини в Україні. Але поки ще не запрацювали на повну заводи з переробки – тобто заморозки – свіжа ягода йде на ринок.

   “Двісті гривень кілограм, 180 за кілограм. Залежить від малини”, – розповідає продавчиня на ринку. А значно більша і красивіша малина коштуватиме 300-350 гривень за кіло – це на гуртовому ринку.

  Поласувати малиною можна звичайно і в менших обсягах. Пластиковий стаканчик на стихійному ринку коштуватиме 50 гривень.

   “Весна і початок літа не були такими сприятливими. Це було головною причиною того, що перші збори малини були досить дорогі для споживач”, – пояснює експерт плодоовочевого ринку Олександр Хорев.

  За логікою, ціни у розпал сезону мають знизитися. А це вже через кілька тижнів. Утім головний чинник – воєнні дії  – впливатиме і на ціни, і на спроможність людей купувати вітамінні ягоди.

  Інф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".