• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Вчені створили найдорожче м’ясо у світі
    Опубликовано: 2021-09-16 12:04:45

    Група вчених з Японії створила в лабораторії яловичину ваґю, яка може стати стійкішою та екологічнішою альтернативою стейкам та іншим м’ясним продуктам, хоча і набагато дорожчою. Про це повідомляє ait-magazine, пише agronews.ua.

    “Ми хотіли почати з яловичини вагю, тому що вона являє японську кухню. За допомогою 3D-друку ми можемо домогтися мармуровості, якою славиться шматок стейка, використовуючи екологічніші методи”, — сказав VICE World News професор прикладної хімії в Університеті Осаки Мічія Мацусака.

    Дослідники сказали, що їм вдалося збільшити або зменшити мармуровість яловичини – білі лінії та плями жиру, які роблять зрізи ваґю такими смачними та дорогими.

    М’ясна промисловість є одним з основних чинників зміни клімату. За даними Продовольчої і сільськогосподарської Організації Об’єднаних Націй, на тваринництво припадає 14,5% викидів парникових газів у результаті діяльності людини, понад 40% з яких припадає на тваринництво. Але Мацусака сказав, що для стейків, створених з використанням технології 3D-друку і вирощених у лабораторії стовбурових клітин, буде потрібно менше корів і ферм.

    Щоб приготувати ваґю у лабораторії, вчені спочатку витягли два типи клітин з коров’ячих щік. Клітини-сателіти, відповідальні за зростання м’язів, були використані для формування м’язів — червоної частини стейка. Жирові стовбурові клітини, взяті з коров’ячого жиру, перетворилися в яловичі вени та жирові «кульки».

    Після екстракції вчені об’єднали клітини зі штучною тканиною сухожилля, зробленої з колагену, щоб зробити рулони з яловичого волокна ваґю. Цей процес відомий як тривимірна біопечать. Потім вони вручну з’єднали шматочки в стейк і пофарбували його у червоний колір для фінального штриха.

    Яловичина ваґю — одна з найдорожчих і найякісніших, адже м’ясні породи корів ваґю генетично схильні до. Порода цих корів виведена в Японії.

    Инф. agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.