• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Вчені назвали надзвичайно корисні властивості буряка
    Опубликовано: 2021-06-07 11:06:57

    Вживання соку буряка сприяє змішанню ротових бактерій, пов’язаних з стимулюванням судин та роботою мозку, згідно з новим дослідженням серед людей у ​​віці 70-80 років. Про це повідомляє freshplaza, пише agronews.ua.

    Буряк – та інші продукти харчування, включаючи салат, шпинат та селеру – багаті на неорганічні нітрати, а  ротові бактерії відіграють певну роль у перетворенні нітрату в оксид азоту, який допомагає регулювати судини та нейромедіацію (хімічні повідомлення в мозку).

    Люди похилого віку, як правило, мають нижчу продукцію оксиду азоту, і це пов’язано з гіршим здоров’ям судин (кровоносних судин) та когнітивного здоров’я (мозок).

    У новому дослідженні, проведеному Університетом Ексетера, 26 здорових людей похилого віку взяли участь у двох десятиденних періодах прийому добавок: один із насиченим нітратами соком буряка, а інший – безнітратним соком плацебо, який вони пили двічі на день.

    Результати показали більш високий рівень бактерій, пов’язаних із хорошим судинним та когнітивним здоров’ям, і нижчий рівень бактерій, пов’язаних із захворюваннями та запаленнями.

    Систолічний артеріальний тиск знизився в середньому на п’ять пунктів (мм рт. Ст.) Після вживання бурякового соку.

    “Наші висновки свідчать про те, що додавання в раціон продуктів, багатих нітратами, – в даному випадку за допомогою соку буряка, – лише за десять днів може суттєво змінити мікробіом у роті (суміш бактерій) на краще. Зберігання цього здорового орального мікробіому в довгостроковій перспективі може уповільнити негативні судинні та когнітивні зміни, пов’язані зі старінням”.

    Дослідники провели тести для виявлення скупчень (або “модулів”) ротових бактерій, які, як правило, процвітають разом у подібних умовах.

    Модуль (Prevotella-Veillonella), який був пов’язаний із запаленням, зменшився після прийому нітратів, включаючи зменшення Clostridium difficile (який може інфікувати кишечник і викликати діарею).

    Було проведено багато досліджень щодо переваг здорового мікробіому кишечника, але набагато менше відомо про мікрофлору ротової порожнини, яка відіграє вирішальну роль у «активації» нітратів з дієти, багатої овочами.
    Инф. agronews.ua

    Инф. agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.