• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Україна може залишитися без меду
    Опубликовано: 2021-03-22 16:07:11

    Цієї весни в Україні, вперше за багато десятиліть, може виникнути дефіцит натурального меду, причини — неврожай минулого року, рекордний експорт солодкого продукту за кордон та підвищений попит в умовах пандемії. Про це повідомляють у компанії “Знатний мед”, пише agronews.ua.

    Медовий сезон 2020 року був невдалим: холодний та дощовий травень, посушливе літо у південних регіонах країни призвели до суттєвого зменшення медозбору.

    “Минулого року пасічники недобрали 25-40%, а в деяких регіонах 50% медової продукції. Тому залишків торішнього меду цієї весни фактично немає. В той же час, саме в минулому році експорт меду з України був рекордним — понад 80 тис. тон.”, – каже Валерій Курейко, бджоляр та співвласник Садиби “Знатний Мед”.

    Рекордний обсяг меду, проданий за кордон за підсумками минулого року, з одного боку, можна вважати досягненням, а з іншого — причиною зменшення пропозиції на внутрішньому ринку. І все це на фоні зростання споживчого попиту на мед в умовах пандемії коронавірусу: не випадково, провідні маркетплейси за минулий рік констатували збільшення покупок меду у 5-6 разів. У 2021 році пандемія продовжується, так само як посилений інтерес до натурального меду і продуктів бджільництва — як в Україні, так і за кордоном.

    Ще з осені мед почав дорожчати на базарах та у роздрібній торгівлі (окремі види на 50-60%). На сьогодні відносно нормальна ситуація зберігається Інтернет-магазинах, але і тут найближчим часом можна очікувати відсутності товару та суттєве зростання цін на продукт, який ще є у наявності.

    “На більшості пасік меду вже давно немає, а роздрібні мережі допродують залишки. І в такому стані Україна вступає у найбільш “безмедовий” сезон, що продовжується до червня-липня, коли з’явиться мед нового врожаю”, – каже Валерій Курейко.

    Варто зазначити, що в умовах дефіциту завжди збільшується загроза фальсифікату, тому фахівці радять купувати мед безпосередньо у пасічників і тільки у надійних продавців.

    Инф. agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.