• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • В Україні готуються до зрошувального сезону у 2021 році
  Опубликовано: 2021-02-24 14:04:07

  Одним з основних напрямів діяльності Держводагентства є реалізація державної політики у сфері гідротехнічної меліорації земель. З огляду на це в Україні функціонує потужний державний водогосподарсько-меліоративний комплекс: магістральні канали, якими здійснюється між басейновий перерозподіл водних ресурсів, водойми, державні зрошувальні та осушувально-зволожувальні системи. Про це повідомяє пресслужба Державного агенства водних ресурсів України, пише agronews.ua.

  Минулого року, завдяки роботі Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ при Держводагентстві було забезпечено оптимальний розподіл водних ресурсів відповідно до потреб водокористувачів усіх рівнів, зокрема і для потреб зрошення.

  А отже, Агентство готує магістральні канали та міжгосподарські зрошувальні  системи для подачі води на площу близько 700 тис.га. Водогосподарські організації спроможні обслуговувати 1 млн гектарів. Однак, фактично останніми роками сільгоспвиробниками поливається лише близько 550 тис.га (без урахування тимчасово окупованих територій). Це підтверджує той факт, що державний водогосподарсько-меліоративний комплекс здатний забезпечити своїми послугами більший обсяг площ.

  Разом з цим, існує нагальна потреба у відновленні та модернізації водогосподарських систем, які відпрацювали понад нормативні терміни. Відповідно до цього структурні підрозділи Держводагентства разом з водокористувачами відновлюють інженерну інфраструктуру зрошувальних систем та вводять в експлуатацію нові площі зрошення на основі державно-приватного партнерства.

  Сьогодні, після завершення поливного сезону 2020 року, водогосподарськими організаціями ведуться роботи з підготовки міжгосподарських зрошувальних і осушувальних систем до роботи у вегетаційному періоді 2021 року.

  Станом на 18 лютого площа готовності, що забезпечує можливість подачі води для поливу  сільгоспкультур, становить 463,6 тис. га – 74 % від плану (план – 625,3 тис. га). На міжгосподарській мережі зрошувальних систем:

  – очищено – 78,7 тис. м³ каналів від мулу (66% від плану),

  – відремонтовано 1123 од. гідротехнічних споруд (58% від плану) та 2185 од. насосно-силових агрегатів (70% від плану),

  – підготовлено 444 од. насосних станцій (55% від плану), 1785,1 км каналів (69 від плану),

  – відремонтовано 239 од. гідропостів (43% від плану).

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".