• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • В Україні збільшилися площі посівів під сортами та гібридами вітчизняної селекції
  Опубликовано: 2021-01-10 14:03:39

  У Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні, на 2020 рік нараховується понад 2,5 тис. сортів і гібридів селекції установ Національної Академії аграрних наук. Про це повідомляє пресслужба НААН України, пише agronews.ua.

  «Через зміну клімату відповідно скорегована і селекційна робота науковців Академії, яка направлена на створенням нових високопродуктивних сортів та гібридів з 259 культур, що вирощуються в Україні. За своїми господарсько-біологічними ознаками вітчизняні сорти і гібриди є цілком конкурентоспроможними до кращих зразків іноземних аналогів, а за багатьма адаптивними характеристиками й перевищують їх», – зазначили в науковій установі.

  Проводиться значна робота з прискорення впровадження нових вітчизняних сортів і гібридів у виробництво. Потенціал продуктивності нових сортів становить: ячменю озимого – 9-10 т/га, пшениці озимої – 11-14 т/га, соняшника – 4-5 т/га, кукурудзи – 12-13 т/га, рису – 9-10 т/га, коноплі – стебел – 9-10 т/га, волокна – 2,5-3,0 т/га, насіння – 1,0-1,5 т/га.

  В Україні у 2020 році збільшилися площі посівів під сортами та гібридами, створеними вченими Академії, і займали: пшениці озимої – 86,5%, ячменю – 66%, озимого жита – 93,4%, сої – 71%, гречки, проса, рису – 97-100%.

  Инф. agronews.ua

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.