• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • В української пшениці на світовому ринку з’явився конкурент
    Опубликовано: 2020-12-24 15:01:39

    Зростання цін на чорноморську пшеницю до 255-260 $/т FOB знижує її привабливість, оскільки австралійську пшеницю з доставкою в Азію пропонують по 270-275 $/т C&F. Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі ГрейнТрейд, пише agronews.ua.

    Крім того, у листопаді 2020 р. більшістю країн Азійсько-Тихоокеанського регіону (зокрема Австралією, Індонезією, В’єтнамом, Філіппінами та ін.) було укладено угоду про «регіональне всеосяжне економічне партнерство», яка надала Австралії, як найбільшому експортеру зерна, додаткові можливості для укладення вигідних контрактів в межах вказаного партнерства.

    Австралія вже зібрала половину врожаю пшениці, який, за останніми оцінками, може скласти рекордні 34-35 млн т, завдяки чому експорт у 2020/21 МР також може сягнути історичного максимуму – 22 млн т або 6 млрд $. Сприяє цьому запровадження урядом Росії мита на експорт російської пшениці.

    За даними компанії GrainCorp, графік відвантажень пшениці на її портових терміналах повністю розписаний до вересня, чого не було з 2016/17 МР. Подібна інформація надходить з експортних терміналів Нового Південного Уельсу, Південної та Західної Австралії.

    Найближчими тижнями країна планує експортувати 1 млн т пшениці до Китаю, тому австралійські та міжнародні трейдери не підтримали апеляцію уряду Австралії до ВТО проти запровадженого Китаєм 80,5% мита на австралійський ячмінь, оскільки побоюються подібного кроку й відносно австралійської пшениці.

    Австралія відновлює свої позиції на пшеничних ринках Південно-східної Азії та Близького Сходу, і вперше з 2016/17 МР відвантажує пшеницю до країн Східної Африки.

    Протягом чотирьох сезонів, коли Австралія страждала від суворої посухи, головним постачальником пшениці на ринки Південно-східної Азії була Аргентина, відвантаження якої у цьому напрямку у 2019/20 МР склали 41% загального експорту. Основним покупцем аргентинської пшениці була Індонезія.

    Проте у 2020/21 МР Аргентина збере не більше 16,5 млн т пшениці замість прогнозованих влітку рекордних 22 млн т, а експорт скоротиться до найменших за 5 років 10 млн т.

    Нагадаємо, ціни на українську кукурудзу зростають попри низький експортний попит.

    Инф. agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.