• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Вчені працюють над створенням високоврожайних сортів пшениці і ячменю
    Опубликовано: 2020-12-02 13:05:36

    Міжнародна група вчених, включаючи науковців Дослідницького інституту Уейта Університету Аделаїди (Автралія), виявили нові генетичні варіації пшениці і ячменю, що стало важливим кроком у виведенні високоврожайних сортів пшениці і ячменю.

    Про це повідомляється на сайті Університету Аделаїди, передає "ПроАгро Груп" з посиланням на AgroTimes.

    Дослідники секвенували набір геномів обох культур і вважають, що це дослідження стане новим напрямком у створенні наступного покоління сортів пшениці і ячменю.

    "Пшениця і ячмінь є основними продовольчими культурами в усьому світі, але їх виробництво повинно різко зрости, щоб задовольнити майбутні потреби в продовольстві. За нашими оцінками, тільки виробництво пшениці до 2050 року повинно вирости більш ніж на 50%, в порівнянні з поточним рівнем, щоб прогодувати зростаюче населення планети", зазначив професор Університету Аделаїди Кен Чалмерс.

    За словами співавтора дослідження Пітера Ленгріджа, досягнення в галузі геноміки прискорили селекцію, поліпшення врожайності і якості сільськогосподарських культур, включаючи рис і кукурудзу. Однак аналогічна робота в галузі селекції пшениці і ячменю була складнішою.

    Сучасні сорти пшениці і ячменю несуть широкий спектр варіантів генів і різноманітних геномних структур, пов’язаних з підвищеною врожайністю, посухостійкістю і стійкістю до хвороб. В рамках двох міжнародних проєктів були секвеновані численні сорти пшениці і ячменю з усього світу.

    "Інформація, отримана в результаті цих спільних проєктів, виявила динаміку структури генома і раніше приховані генетичні варіації цих важливих культур, а також показала, як селекціонери домоглися значного підвищення продуктивності. Ця робота буде сприяти створенню наступних поколінь сучасних сортів", - зауважив Кен Чалмерс.

    Инф. proagro.com.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.