У селі Чумаківське Дніпропетровської області 27 червня відбулося відкриття науково-дослідної станції компанії Syngenta.
Зазначається, що станцію створили для дослідження селекційного матеріалу кукурудзи та соняшнику, отримання нових ранніх гібридів з високим потенціалом, виведених для кліматичних умов України. Щорічно тут тестуватимуться десятки тисяч нових ліній і гібридів. Об’єкт розташований на площі понад тисячу квадратних метрів та включає офісну та лабораторну частину, що оснащена унікальним обладнанням.
Сума інвестицій у R&D станцію склала приблизно $1 млн.
Станція разом з Інститутом захисту насіння, що розташований поруч, становить єдиний комплекс з новітніх розробок, інновацій і досліджень компанії Syngenta.
Крім того, на станції діятиме нова сучасна лабораторія з вивчення стійкості нового селекційного матеріалу соняшнику до нових рас вовчка. Лабораторія оснащена експрес-аналізаторами вмісту олії і олеїнової кислоти NMR Spinlock.
Зазначається, що унікальність даного селекційного центру полягає в оснащені. Зокрема, для роботи станції було придбане обладнання для молекулярного аналізу тканин, лічильники насіння, машини для цифрового визначення маси тисячі насінин, очисні машини, селекційні молотарки.
Також станція повністю укомплектована сучасною сільськогосподарською технікою від провідних світових брендів. Використовується і вітчизняна техніка.
Як зазначив голова компанії Syngenta на території СНД Гаель Хілі, компанія бажає розвивати інновації в дослідницькій діяльності в Україні та інтегрувати їх у глобальну наукову платформу компанії. Виведення нової речовини чи нового гібриду на ринок коштує понад $100 млн, на це може піти більше 10 років.
agravery.com