Рибна галузь України повинна фінансуватися за моделлю європейських країн, коли кошти, що згенерувала галузь направляються на її ж розвиток. Йдеться про цільові програми зариблення, меліорації, наукові дослідження та оновлення риболовецького флоту. Про це повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів, презентуючи 14 червня 2017 р. проект концепції Фонду підтримки розвитку рибного господарства, розроблену спільно з експертами Офісу підтримки реформ «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» (ЄС).
Експерти Офісу підтримки реформ представили законодавчі зміни, необхідні для створення Фонду. Йдеться про законопроект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо розвитку рибного господарства)» та про законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» (щодо розвитку рибного господарства)». Робота над законодавчою ініціативою тривала протягом лютого-червня 2017 року, в її рамках експерти Офісу підтримки реформ проаналізували кращі європейські практики регулювання рибної галузі, провели обговорення законопроекту з підприємцями та експертами галузі.
«В 2016 році тільки за порушення правил рибальства рибному господарству було нараховано 35 млн грн. збитків, накладено 3,8 млн грн. штрафів. Крім того є надходження від компенсації за промисловий вилов, днопоглиблювальні роботи. Проте зараз ці кошти розпорошуються в бюджеті, не використовуються для того щоб відновлювати рибні запаси. Фонд дозволить використовувати кошти, що генерує галузь на її ж розвиток», ̶ підкреслив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.
Ковалів додав, що Фонд має розподіляти кошти за прозорою для суспільства процедурою. Звіти про діяльність Фонду та витрачені кошти мають регулярно оновлюватися та бути відкритими в режимі он-лайн.
Наповнюватися Фонд буде за рахунок плати за спеціальне використання водних біоресурсів, адміністративних стягнень за порушення законодавства про охорону водних біоресурсів, відшкодування шкоди тощо.
Залучений експерт Офісу підтримки реформ «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» Єгор Лучинкін повідомив, що практика існування подібних фондів підтримки рибної галузі широко використовується в Європі. Зокрема, існує Європейський фонд морського та рибного господарства, програма фінансування рибальства Словенії у 2016-20 рр., Латвійський фонд рибного господарства, що успішно функціонує з 1992 року.
|
||||||
Держрибагентство та експерти ЄС розробили концепт Фонду підтримки розвитку рибного господарства
Опубликовано: 2017-06-14 13:45:29
Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.
|
Новости рубрики:
Українські садівники отримали надприбутки від яблук та винограду у 2024 році
Виробництво пива в Україні зростає: результати 2024 року Rośnie produkcja piwa na Ukrainie: wyniki 2024 r Український агросектор у 2024 році: історичні рекорди та досягнення Ukraiński sektor rolniczy w 2024 r.: historyczne rekordy i osiągnięcia De nouvelles opportunités pour les pisciculteurs : le soutien de l’État dans les zones touchées Neue Chancen für Fischzüchter: staatliche Unterstützung in betroffenen Gebieten |