Різкі коливання температури від морозів до відлиги, що стали звичними цьогорічної зими, викликали занепокоєння серед аграріїв. Адже озимина увійшла в зиму переважно у фазі сходів і була вразливою до несприятливих умов зимівлі.
Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.
На сьогодні, найхолоднішою добою цьогорічної зими на Черкащині залишається доба 31 січня, коли середньодобова температура повітря опустилася до 12-16° морозу, мінімум у повітрі становив 17-24°морозу, на поверхні снігу – 23-27° морозу. За таких умов, температура на висоті вузла кущіння озимих (на 3 см) опустилася до позначок 4-9°морозу, що було вище розрахункових температур вимерзання.
«Для визначення життєздатності озимих культур метеостанції області 25 січня взяли моноліти (зразки) рослин озимої пшениці на відрощування», — повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
За результатами відрощування, рослини мають нормальну життєздатність – спостерігається повне відростання. Після відростання рослини мають яскраво зелений колір, у більшості зразків змінився фазовий розвиток зі сходів на 3-й листок та почала розвиватись коренева система. Нормальну життєздатність рослин підтвердили 60 господарств області, що проводили відрощування озимої пшениці, ячменю, жита та ріпаку. У більшості зразків спостерігається повне відростання, лише в поодиноких зразках зрідженість не перевищила природну загибель (1-10 %).
Проте, зима зі своїми морозами ще триває. Наступне визначення життєздатності озимих буде проведене 20 лютого.
agravery.com
agrinews.com.ua