Три роки тому у власній квартирі Валерій Яковенко разом з партнером Февзі Аметовим зібрали свій перший дрон. Гроші почали заробляти з самого початку, адже виявилося, що зібрані хлопцями безпілотники заощаджують чималі кошти великим аграрним корпораціям.
«Моя дружина не була особливо рада цьому, але потім ми переїхали в офіс. Орендували спочатку одне приміщення, потім інше. Зараз займаємо територію кількох поверхів», – розповів співвласник бізнесу Яковенко.
«От у тебе є господарство у п’ять тисяч гектарів і тобі треба оглянути усі ці поля. Але всі розуміють, що одна людина цього не може зробити – фізично це неможливо. Власник ферми точково внесе необхідні дані про ділянку, і за рахунок цього відбувається значна економія», – розповів партнер Яковенка Февзі Аметов.
Збирають безпілотники в невеличкій кімнаті в центрі столиці. Наче конструктор, кожна деталь дрону легко замінюється в разі потреби.
«Якщо у процесі експлуатації пошкоджено якийсь елемент, його можна або відремонтувати, або замінити. Вся конструкція є модульною і все досить просто», – пояснює Яковенко, показуючи деталі БПЛА.
Складові частини майбутнього безпілотника підприємці купують за кордоном: пінопласт – у Китаї, двигун – у Німеччині. В Україні їх вже допрацьовують і модифікують.
agronews.ua
agrinews.com.ua