• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Аграріям доплачуватимуть за гречку та жито
    Опубликовано: 2016-09-21 18:30:00

    Наступного року держава має намір виплачувати допомогу фермерам на виробництво гречки та жита, щоб збільшити площі їх посіву. Про це під час селекторної наради з питань сівби озимих культур повідомив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

    Допомогу мають намір надавати з розрахунку на один га. Щоправда, якого розміру вона буде, посадовець не уточнив. Такий стимул вводять, оскільки площі цих культур критично зменшились і у країні спостерігається їх дефіцит. Аграрії не сіють ці культури, оскільки на них низька ціна. Приміром в минулі роки ціна на жито становила 1,2 тис грн, в той час як на зерно – 1,9 тис грн.

    Директор Департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОДА Микола Неїлик зауважив, що про цю допомогу сам почув вперше під час наради. Але його ставлення до такого механізму не надто позитивне, адже його уже застосовували до 2008 року і він себе не виправдав.

    "Тоді виділяли 100-150 гривень на гектар і ми ті компенсації повертаємо до цих пір, коли і господарств тих уже немає. Взамін цього має бути чесна банківська система. Керівники аграрного бізнесу і їхня команда повинні брати у банку низьковідсотковий кредит – від трьох до п'яти відсотків, як це робить вся Європа. І цей кредит має бути довгостроковим – на три – п'ять років. І саме це кардинально змінило б ситуацію і у тваринництві, бурякосіянні, вирощуванні гречки. Бо це – дуже затратні галузі. До 35 тисяч гривень треба вложити у гектар і не кожен може це зробити. А дотація на гектар це шлях в нікуди", – пояснив Неїлик.

    За словами Неїлика, минулого року також діяла програма від Аграрного фонду, який закупав гречку по 15 тис. грн за тону. "Якщо є підтримка держави, то сільгоспвиробник, звичайно, буде сіяти. Але ще раз хочу наголосити: Вінниччина висіває десять тисяч гектарів гречки уже протягом п'яти років. Цього нам достатньо повністю, щоб забезпечити область, оскільки для продовольчої безпеки нам потрібно 4,5 тис тонн", - зазначив посадовець.

    agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.