Міжнародні експерти та представники урядових структур зберуться в листопаді поточного року в Самарканді для участі в триденній конференції, присвяченій огляду наукових досягнень і обговоренню майбутнього сільськогосподарської торгівлі між країнами Кавказу і Центральної Азії.
Організацією конференції під назвою «Регіональне та міжнародне співробітництво в Центральній Азії і на Південному Кавказі: Останні зміни в області сільськогосподарської торгівлі» займається Інститут сільськогосподарського розвитку в країнах з перехідною економікою ім. Лейбніца (IAMO) за фінансової підтримки ФАО і Служби академічного обміну Німеччини в тісній співпраці з Самаркандської сільськогосподарським інститутом.
Конференція надає платформу для обміну знаннями з запрошеними вченими та представниками владних структур з країн цих двох субрегіонів. Учасники поділяться досвідом і результатами наукових досліджень в сфері регіональної і міжнародної сільськогосподарської торгівлі в розглянутих країнах.
Надіслані заздалегідь тексти виступів доповідачів, присвячені економічному співробітництву та інтеграції, забезпеченню сталого економічного розвитку регіону та іншим темам, пов'язаними з цими питаннями, і будуть представлені до уваги учасників конференції та підлягають обговоренню. В ході заходів планується відвідання виробників на рівні особистих селянських господарств і великих ферм-експортерів сільськогосподарської продукції, а також екскурсії по Самарканду, присвяченої ролі Великого шовкового шляху в розвитку торгівлі та регіонального співробітництва.
«Між Кавказом і Центральною Азією історично існують тісні торговельні відносини, - зазначила економіст Відділу торгівлі та ринків ФАО Катерина Кривонос, - але за останні 2-3 роки в торговій політиці відбулися певні зміни, на які необхідно реагувати з метою полегшення внутрішньо регіональної та міжнародної торгівлі сільськогосподарською продукцією в регіоні».
«Обмін продовольчими продуктами в регіоні в даний час зазнає труднощів у зв'язку постійними коливаннями курсів валют і новими викликами, пов'язаними з необхідністю координувати правила торгівлі із зобов'язаннями країн-членів Євразійського економічного союзу перед Світовою організацією торгівлі, а також напруженістю в торговельній сфері між Україною і Російською Федерацією і західними країнами»- продовжила Кривонос.
Передбачається, що конференція послужить розвитку регіонального економічного співробітництва та інтеграції за рахунок пошуку шляхів протидії мінливому характеру сільськогосподарського ринку і складній політичній кон'юнктурі в країнах Кавказу і Центральної Азії.
agronews.ua
agrinews.com.ua