• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • У Міністерстві юстиції України створено Департамент європейської інтеграції
  Опубликовано: 2006-03-17 12:27:00

  Наказом міністра юстиції Сергія Головатого від 16 березня 2006 року у структурі центрального апарату Міністерства юстиції створено Департамент європейської інтеграції.

  Новий Департамент створено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2006 року №256 „Про вдосконалення організації роботи з приведення національного законодавства у відповідність з європейськими нормами і стандартами”.

  Цією постановою було ліквідовано Державний департамент з питань адаптації законодавства як урядовий орган державного управління. Одночасно Міністерству юстиції було доручено забезпечити виконання завдань, пов’язаних з адаптацією національного законодавства до законодавства Європейського Союзу та приведенням його у відповідність із стандартами Ради Європи у сфері захисту прав і основоположних свобод людини, демократії та верховенства права.

  Штатна чисельність новоствореного Департаменту європейської інтеграції складає 49 осіб (довідково: штатна чисельність ліквідованого Департаменту становила 54 особи, при цьому вакантними залишалися 10 посад).

  У складі Департаменту європейської інтеграції діятимуть такі підрозділи:

  1. Координаційно-аналітичний відділ – 7 штатних одиниць. Відповідатиме за організацію співпраці з ЄС, у тому числі у сфері юстиції та внутрішніх справ, НАТО та Радою Європи.

  2. Відділ впровадження стандартів у сфері верховенства права, демократії та прав людини – 12 штатних одиниць. Відділ проводитиме експертизу законодавства та проектів нормативно-правових актів на їх відповідність стандартам у зазначеній сфері.

  3. Відділ адаптації у сфері регулювання правил та стандартів – 6 штатних одиниць. Відділ здійснюватиме порівняльно-правовий аналіз та експертизу проектів нормативно-правових актів щодо відповідності законодавству ЄС (acquis communautaire) у таких сферах:

  – енергетика, включаючи ядерну;

  – транспорт;

  – довкілля;

  – технічні правила та стандарти;

  – охорона здоров’я та життя людей, тварин і рослин;

  – захист прав споживачів.

  4. Відділ адаптації у сфері регулювання діяльності компаній – 5 штатних одиниць. Відділ здійснюватиме порівняльно-правовий аналіз та експертизу проектів нормативно-правових актів щодо відповідності законодавству ЄС (acquis communautaire) у таких сферах:

  – бухгалтерський облік компаній;

  – законодавство про компанії;

  – правила конції;

  – державні закупівлі;

  – охорона праці.

  5. Відділ адаптації у сфері внутрішнього ринку та фіскального регулювання - 5 штатних одиниць. Відділ здійснюватиме порівняльно-правовий аналіз та експертизу проектів нормативно-правових актів щодо відповідності законодавству ЄС (acquis communautaire) у таких сферах:

  – фінансові послуги;

  – банківське право;

  – податки, включаючи непрямі;

  – митне право;

  – інтелектуальна власність.

  6. Відділ інформаційного забезпечення – 12 штатних одиниць. Відділ забезпечуватиме переклад актів acquis communautaire, підтримку веб-сайту з питань адаптації законодавства тощо.

  Три відділи адаптації в складі Департаменту європейської інтеграції, штатна чисельність яких відповідає чисельності, що існувала в ліквідованому Державному департаменті, забезпечуватимуть виконання Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства ЄС. Відповідно до Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та Європейськими Спільнотами, а також зазначеної Загальнодержавної програми, адаптація законодавства на цьому етапі здійснюється у визначених 16 сферах.

  Відділ впровадження стандартів у сфері верховенства права, демократії та прав людини разом з Уповноваженим у справах дотримання Європейської конвенції з прав людини та Національним бюро у справах дотримання Європейської конвенції з прав людини здійснюватимуть експертизу чинного законодавства та проектів нормативно-правових актів з метою забезпечення відповідності національної правової системи політичному критерію ства в ЄС та НАТО.

  "Урядовий портал"

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.