Більшість депутатів каже, уряд звільнили, меншість вважає, що вчора нічого не сталося: Кабмін працював, працює і працюватиме.
Більшість погує остаточним звільненням норовливих міністрів, есдеки обіцяють робити це поодинці, як саме - не конкретизують. Про те, що протиборча коаліція не має права призначати нових міністрів, вона також не згадує. Проурядові депутати у відповідь натякають: якщо Верховна Рада не схаменеться, президент і без неї зможе керувати країною.
Сьогодні зранку депутати не могли знайти цапа-відбувайла. Проурядові фракції його шукали в досить великій компанії опозиціонерів, бютівців та народників Литвина. Ці, в свою чергу, ніяк не могли визначитися, хто ж на цю посаду найкраще підійде в меншій, проте також колоритній компанії: урядовців, чиновників, провладних депутатів та самого президента.
Причина розбрату ще вчорашня - голосування за відставку уряду. Провладні сьогодні весь день намагаються робити вигляд, що нічого не трапилося. За неофіційною інформацією, було ухвалено офіційне рішення повного ігнорування вчорашньої події. Голова фракції «Наша Україна» Микола Мартиненко цього не підтвердив, але й не спростував.
Далі - більше, знову ж неофіційно проурядові депутати домовилися, якщо народно-бютівські опозиціонери і далі шкодитимуть урядові, то такі спроби і далі ігноруватимуться, адже Конституційного суду немає. Він вчорашню постанову про відставку уряду визнати неконституційною не може. Але, в свою чергу, не може і зашкодити урядовцям перебувати на своїх посадах та працювати далі, скільки б разів їх не звільняли, хоч усіх разом, хоч поодинці.
У можливість, що президент може піти в контратаку та розпустити парламент, депутати не вірять. А ось про президентський імпічмент, не зараз, а в майбутньому, - вже говорять. Тим часом Міністерство юстиції вже проситиме президента, щоб він звернувся до самого парламенту з проханням відмінити власне рішення. Проте, як це можна зробити, поки що ніхто собі чітко уявити не може.
"НТН"
agrinews.com.ua