• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Україна запускає Земельний банк: що це означає для сільськогосподарського сектора
  Опубликовано: 2024-06-17 17:04:41

  Уряд України зробив важливий крок у напрямку створення "Земельного банку", передавши понад 104 тисячі гектарів землі Фонду держмайна України. Цей проєкт спрямований на утворення прозорого та ефективного ринку оренди державних сільськогосподарських земель.

  Земля, передана у рамках цього ініціативи, стане основою першого пулу "Земельного банку", який буде управляти земельними ресурсами через систему онлайн-аукціонів. Оператором земельних торгів виступить державне підприємство Фонд аграрних інвестицій, яке буде корпоратизоване та перетворене на товариство з обмеженою відповідальністю з 100% державною участю.

  "Земельний банк" дозволить аграріям укладати договори оренди на термін до 14 років для однорічних насаджень і до 25 років для багаторічних культур через платформу "Прозорро.Продажі". Перші аукціони заплановані на початок липня 2024 року.

  Відповідно до Віталія Коваля, голови ФДМУ, реалізація цього проєкту сприятиме не лише ефективному використанню державних земель та підтримці аграріїв, а й збільшить доходи від оренди. Очікується, що на першому етапі до бюджету надійдуть кошти у розмірі до 1 мільярда гривень, а при повному використанні державних земель ця сума може зрости до 8 мільярдів гривень.

  Проєкт "Земельний банк" є важливим кроком на шляху до створення прозорого і конкурентоспроможного ринку земельних ресурсів, що сприятиме розвитку сільськогосподарського сектора України та підвищенню його інвестиційної привабливості.

  Запуск "Земельного банку" є частиною ширшої стратегії реформування аграрного сектора, спрямованої на покращення управління земельними ресурсами та забезпечення умов для сталого зростання сільськогосподарського виробництва в Україні.

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.