• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Новий законопроєкт про Державний аграрний реєстр: що чекає аграріїв
  Опубликовано: 2024-05-23 12:06:52

  Міністерство аграрної політики та продовольства України презентувало законопроєкт № 11063 "Про Державний аграрний реєстр" (ДАР). Його представив заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик на засіданні Комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації.

  Про це повідомило Мінагрополітики України, зазначивши, що законопроєкт розроблений з метою удосконалення механізму надання державної підтримки агровиробникам. Основна увага приділяється впровадженню електронної системи ДАР, яка дозволить оптимізувати процеси підтримки сільськогосподарських виробників.

  Законопроєкт передбачає значне розширення функціональних можливостей ДАР. Зокрема, він розширює коло користувачів системи, включаючи не лише виробників сільськогосподарської продукції, але й організації водокористувачів, суб’єктів агропромислового комплексу та підприємства вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу.

  Закон також визначає правовий статус ДАР та джерела його фінансування, регламентує можливість формування витягів з реєстру, а також визначає права та обов’язки користувачів системи. Крім того, передбачається обов’язкове використання даних ДАР при наданні державної підтримки, фінансованої з місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги та грантів.

  Однією з важливих новацій є надання часткових гарантій за кредитними зобов’язаннями для малих і середніх агропідприємців, а також страхування сільськогосподарської продукції. Це дозволить значно знизити фінансові ризики для аграрного сектора.

  Денис Башлик підкреслив, що ухвалення цього закону сприятиме використанню ДАР як ефективного інструменту для надання прозорої та оперативної підтримки агровиробникам. Завдяки новій системі, користувачі зможуть подавати заявки на допомогу в автоматизованому режимі, без необхідності оформлення паперових документів, що значно спростить та прискорить процедури.

  Також, за словами Башлика, прийняття закону забезпечить інтеграцію ДАР з іншими інформаційно-комунікаційними системами та кадастрами, що створить єдину електронну інформаційну взаємодію. Це сприятиме ефективнішій координації державної підтримки та поліпшенню якості надання послуг аграріям.

  Таким чином, новий законопроєкт обіцяє суттєві зміни в аграрному секторі України, роблячи процеси державної підтримки більш прозорими, зручними та ефективними для всіх учасників аграрного ринку. 

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.